Čo všetko musí zvládať kvalitná strecha na dome?

Či už sa jedná o rodinné domy, bytové domy alebo komerčné stavby, strecha je vždy najviac namáhanou súčasťou stavieb. Neustále je vystavovaná pôsobeniu vonkajších vplyvov, UV žiareniu, striedaniu teplôt a musí toho vydržať naozaj veľa. Chráni nás pred dažďom, snehom, ale tiež musí zabrániť tomu, aby z domov neunikalo teplo. Teda aspoň by mala, ak je správne zateplená.

Čo všetko musí zvládať kvalitná strecha na dome?

Možností a variantov zateplenia dnešný trh ponúka veľa a vybrať tú správnu možnosť sa môže zdať ako zložitá úloha. Každá technológia má svoje plusy aj mínusy. Pri porovnaní času, efektívnosti a financií rozhodne môžeme odporučiť fúkanú izoláciu na magmarelaxovej báze.

 

Prečo práve MAGMARELAX®?

Chcete vyriešiť tepelné straty vášho domu, ale zároveň investovať oveľa menej financií, než napríklad na zateplenie fasády? Jediné, čo musíte urobiť, je telefonicky alebo e-mailom kontaktovať spoločnosť IP Izolácia Polná, špecialistu na tento systém zateplenia. Firma vás okamžite kontaktuje, konkrétne obchodno-technický poradca a dohovorí si prehliadku objektu. Pri prehliadke zistí nielen stav pôdneho priestoru, ale aj celého domu. Preberiete všetky možné varianty zateplenia a hlavne povalu. Medzi najväčšie prednosti systému MAGMARELAX patrí jeho flexibilita. Možno ho aplikovať do dutín stropu, na voľnú plochu, do dutých stien i väzníkové strechy. Pre všetky typy striech – ploché čiže pultové, šikmé aj atyp. prevedenie Okál. Ak nie je na vašom dome vhodná dutina pre izoláciu, je možné vytvoriť stropný systém MAGMARELAX.

Ako sa tento stropný systém vytvára? Firma pripraví celú novú konštrukciu podlahy (konštrukcia z dosiek OSB je zhotovená v dielňach firmy za 1-2 dni) a na mieste ju behom hodiny zmontuje. Technik vám medzitým vysvetlí a zaistí všetko potrebné. Rozhodne využite túto návštevu a pýtajte sa. Priamo na mieste vám technik vypočíta nutné náklady a odovzdá vám komplexnú kalkuláciu. Náklady sa pohybujú okolo pár tisícov eur podľa zateplenej plochy. Návratnosť tejto investície spravidla nepresiahne 5 rokov. Objednávka je spravidla realizovaná do 14 dní od prvotného kontaktu. Samotná realizácia nezaberie viac ako pár hodín. Nie je nutné stavebné povolenie, všetko prebieha za bežného chodu domácnosti a ani pani domu sa nemusí báť, že bude musieť po realizátorovi upratovať. Aplikácia prebieha jednoducho. Natiahne sa hadica priamo z vozidla pred domom a systém MAGMARELAX sa nafúka priamo do dutín alebo na podlahu povaly.

 

MAGMARELAX na všetky konštrukcie striech

Niektoré konštrukčné riešenie striech môžu byť pre zateplenie veľkým orieškom. Je dôležité len minimálne zasahovať do konštrukcie a zároveň zabezpečiť dostatočnú vrstvu izolácie aj v ťažko prístupných miestach. Medzi ľahšie konštrukcie patria väzníkové strechy. Tu nie je možné účinne rozprestrieť vrstvu napríklad z rohoží kvôli zlému prístupu a zložitosti drevených prvkov. Ak ale použijeme systém fúkanej minerálnej vlny MAGMARELAX®, sme schopní aj takto zložitú strechu účinne zatepliť behom niekoľkých hodín práce.

Ak máte neprístupnú plochú strechu s vyšším sklonom, tzv. pultovú strechu, odporúčame vytvoriť do nej vstupný otvor. Jedná sa o osadenie vikiera, a tým zabezpečenie revízneho vstupe do priestoru strechy. Ak si majiteľ toto zabezpečí, jednak sa môže kedykoľvek zatepliť dom a vyriešiť tak svoje tepelné straty, ale navyše môže v priestore vykonať opravy alebo kontroly a zásahy, s ktorými by bol bez možnosti vstupu problém. Trebárs uhniezdenie vtáctva, ôs, sršňov a podobne.

Viac na www.mojiezolace.cz alebo na telefóne 800 100 533.

 

Máte radi zaujímavosti o bývaní? Pozrite sa na náš nový moderný časopis 120sekund. Viac na www.120sekund.cz  

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.