Pripravte poriadnu grilovačku

Pripravte poriadnu grilovačku

Máte radi dobré jedlo, ktoré bude chutné, či už je mäsité alebo vegetariánske? Radi sa schádzate s rodinou, priateľmi, varíte spôsobom, pri ktorom nemusíte tráviť hodiny pri platni? Ste priaznivci experimentovania, kedy si tvoríte vlastné marinády a nakladáte do nich, čo sa dá? Vo všetkých týchto prípadoch, ale aj kvôli vašej dobrej nálade, pohode, upevňovaniu vzťahov a zážitkom, je skvelé kúpiť si záhradný gril. Pre aký sa ale rozhodnúť a prečo?

 

Populárne plynové grily

Plynové grily sú určené na grilovanie vonku. Sú pomerne masívne, veľké a ťažké, vďaka čomu sú stabilné a spravidla majú dostatok miesta na suroviny, ale aj na riad. Síce sa horšie presúvajú a žiadajú si viac miesta, ale majú kolieska pre ľahký posun a tiež sa vám odmenia svojou stabilitou. Vďaka nim nebudete musieť zvlášť v chladnejších mesiacoch prácne zháňať „palivo“, ako sa môže stať v prípade grilu na drevené uhlie. Kúpiť sa dajú kvalitné modely, pri ktorých môžete gril meniť do mnohých podôb – doplniť wok panvicu, stojan na kurča, pizza kameň…

 

Prekvapivé elektrické grily

Bez ohľadu na počasie a bez potreby zháňať uhlie alebo plynovú bombu, môžete smelo grilovať s elektrickým grilom. Možno ho použiť vonku aj vo vnútri a práca s ním je veľmi jednoduchá.

Vyskúšať môžete grilovaného tuniaka na francúzsky spôsob. Ide o lahodné jedlo, ktoré zvládne pripraviť každý. Stačia vám na to plátky tuniaka a marináda, do ktorej ponoríte plátky tuniaka na najmenej hodinu. Marinádu tvorí 100 g rozpusteného masla, 75 ml suchého bieleho vína, vrchovatú lyžicu čerstvého tymiánu, lyžicu hrubozrnnej horčice, soľ a čierne korenie.

 

Grily na drevené uhlie

Určite ide o najklasickejší typ grilu, s ktorým mnohí začínali. Ide o gril, pri ktorom cítite aj vidíte plamienky a dym, žeravé uhlie. Pokiaľ vás grilovanie baví, s týmto grilom si ho zrejme vychutnáte najviac, čo sa procesu týka. Časom vypilujete obsluhu a nakladanie s pokrmami tak, aby boli dokonalé – obsluha je trochu náročnejšia. Niektoré grily na uhlie sú ťažšie, ale väčšinou sú opatrené kolieskami. Dizajnovo sa hodia do každej záhrady aj na terasu, údržba je jednoduchá a pomerne rýchla.

 

Pozor na správnu údržbu

Aj keď si kúpite gril na drevené uhlie s klasickým roštom, vždy by ste mali používať vhodné prípravky a pomôcky na čistenie grilov. Pri plynových a elektrických griloch je nutné voliť prípravky, ktoré prípadné pripáleniny a nečistoty odstránia tak, aby ste nepoškodili povrchovú úpravu grilovacích plôch. Pokiaľ je to možné, vždy je dobré vyčistiť gril čo najskôr po jeho vychladnutí. Dodržujte návod na použitie aj údržbu.

Veľmi kvalitné, spoľahlivé a rôznorodé grily nájdete na hecht.sk. Stačí si vybrať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.