Ako ovplyvní voľba podlahy atmosféru interiéru

Ako ovplyvní voľba podlahy atmosféru interiéru

Podlahe sa veľakrát nepripisuje taký význam, aký by si zaslúžila. Často sa viac sústredíme na prvky, ktoré sú nad ňou, vrátane toho čo umiestniť na steny. Berieme to ako danosť, ktorá do značnej miery určuje všetko ostatné. Ak sa nad tým dobre zamyslíme, podlaha je veľká plocha, ktorá ovplyvňuje vizuálnu perspektívu priestoru, zmyslový dosah a podmieňuje priestor ako celok. Preto je výber dobrej podlahy veľmi dôležitý.  Vzor kladenia a farba nie sú jediné aspekty, na ktorých záleží. Dôležitý je tiež materiál. Poskytneme prehľad toho, ako môžu rôzne typy podláh ovplyvniť miestnosť.

Výber podlahy môže byť zložitý, najmä vzhľadom na to, koľko rôznych farieb a materiálov je k dispozícii. Je drevená podlaha tou správnou voľbou, alebo by bola lepšia dizajnová podlaha? A aká by mala byť farba?

 

Farba

Vo všeobecnosti platí, že svetlá podlahová krytina spôsobuje, že izby vyzerajú väčšie. Ak je miestnosť malá a chcete, aby vyzerala väčšia, mali by ste sa rozhodnúť pre svetlejšie podlahy. Vo väčších miestnostiach je relevantnejšia otázka, akú atmosféru chcete vytvoriť.

Svetlé podlahy rozžiaria priestor, najmä ak je miestnosť vymaľovaná v zodpovedajúcich farbách. Ale nie všetky svetlé odtiene sú rovnaké. Zatiaľ čo svetlé farby dreva sú nadčasové, biele podlahy prepožičiavajú miestnostiam obzvlášť čistý vzhľad. Často sa používajú v kombinácii s trendmi interiérového dizajnu, ako je škandinávsky štýl. Farebný nábytok a doplnky, prípadne v retro vzhľade, dokážu zútulniť chladný alebo sterilný priestor. Laminátové podlahy vám umožňujú vybrať si zo širokej škály farebných prevedení.

Tmavé drevené podlahy vytvárajú teplú atmosféru a dokážu zútulniť aj veľké miestnosti. Môže vytvoriť krásny kontrast v kombinácii so svetlými stenami a doplnkami alebo autentický pocit v spojení s rustikálnym nábytkom.

 

Drevo

Materiálom, ktorý sa vnucuje všetkým domom, je drevo. Drevené podlahy sa prispôsobia všetkým štýlom a existujú v mnohých odtieňoch. Optimálnou možnosťou je prírodné drevo, ale ak si ho z ekonomických dôvodov nemôžeme dovoliť, na výber prichádzajú laminátové a pvc podlahy, ktoré dosahujú dobrý výsledok s väčšou pevnosťou a menšou starostlivosťou.

Predstavujú tiež lacnejšiu možnosť v porovnaní s podlahami z pravého dreva.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.