Akú podlahu zvoliť do garáže či dielne? Zamilujete si PVC zámkovú dlažbu

Akú podlahu zvoliť do garáže či dielne? Zamilujete si PVC zámkovú dlažbu

Súčasný trh ponúka nepreberné množstvo podlahových krytín. Vybrať si môžete z niekoľkých rôznych materiálov, pričom každý má svoje prednosti a úskalia. V interiéroch jednoznačne víťazia plávajúce a vinylové podlahy, nesmiete však zabúdať ani na priestory, ako sú garáže, technické miestnosti a dielne.

Keďže do garáže parkujete automobil či motocykel, ukladáte náradie a schovávate záhradné stroje, mala by byť podlaha vysoko odolná, ľahko udržateľná a plne funkčná. Ak ste sa rozhodli pre rekonštrukciu garáže alebo dielne, začnite od samotnej podlahy, ktorá by mala byť odolná voči vysokej záťaži i rôznym látkam a kvapalinám, ako sú palivo a olej. Občas sa stane, že z automobilu kvapká motorový olej, ktorý na podlahe vytvorí nevzhľadný fľak. Z klasického betónu sa odstraňuje len ťažko. Našťastie ale existujú aj efektívnejšie podlahy. Dbajte teda na to, aby podlaha do garáže spĺňala uvedené nároky.

 

PVC dlažba je stávkou na istotu

Obrovskej popularite sa v posledných rokoch tešia PVC dlažby Fortelock. Vyznačujú sa hrubou homogénnou vrstvou, čo znamená, že PVC podlaha zvládne vysokú záťaž i chemické látky.

Bohužiaľ, v niektorých oblastiach sa prediera na povrch podzemná voda, ktorá sa dostáva mnohokrát aj do garáží. V takom prípade určite oceníte systém odvodných kanálikov AirFlow, ktorým dlaždice Fortelock disponujú. Podlaha je vďaka nim viac priedušná a napomáha brániť tvorbe vzniku plesní pod podlahou i na stenách.

Veľmi dôležitú úlohu pri výbere podlahy hrajú nielen jej vlastnosti, ale aj dizajn. Predsa len, nikto nechce pracovať v nevzhľadnej a fádnej miestnosti. Vytvorte si príjemné prostredie pre prácu a nechajte si záležať na tom, aby vaša podlaha v dielni nepôsobila nudne.

 

Aké výhody má PVC zámková dlažba?

Do garáží a dielní sa čoraz viac pokladá PVC zámková dlažba, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pýši sa vysokou mechanickou odolnosťou, nepotrebuje žiadnu špeciálnu údržbu a starostlivosť, nevadia jej ani chemické látky a jej položenie zvládne ktokoľvek. Až 20 m2 zvládnete položiť za jedinú hodinu. Určite vás tiež poteší jej rýchla opraviteľnosť a vynikajúca rozmerová stálosť.

Ak chcete položiť do garáže alebo technickej miestnosti PVC zámkovú dlažbu, zväčša nemusíte pôvodnú podlahu nijako upravovať, stačí ju zamiesť či povysávať. Tým ušetríte veľa času i peňazí.

 

Kto ponúka PVC podlahu?

Ak hľadáte špecialistu na PVC podlahy, odporúčame zvážiť PVC dlažbu Fortelock. V ponuke českého výrobcu nájdete rôzne modely. Do garáže a dielne si pri tom môžete vybrať rovno z troch – Fortelock Industry, Fortelock Light a Fortelock Invisible. Viac informácii, kontakt, návody na inštaláciu či technické listy nájdete na webových stránkach produktu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.