Ako oživiť obývačku?

Ako oživiť obývačku?

Hľadáte možnosti, ktoré dodajú vašej obývačke na originalite? Niekedy stačí do miestnosti zakomponovať zaujímavú dekoráciu, vymaľovať steny alebo prestavať nábytok. Prečítajte si nasledovné tipy.

 

Zabudnite na maľovanie stien, siahnite po tapetách

Tapety vám ponúkajú širokú škálu rôznych vzorov, dizajnov a farieb, ktoré vašu obývačku rozžiaria a zmenia na nepoznanie. Navyše, sú aj vysoko praktické a prinesú vám mnoho benefitov.V prípade, ak máte nerovné steny, ktoré obsahujú aj trhlinky, pomocou tapiet rôzne nedokonalosti bez problému ukryjete pred očami návštev. Nemusíte sa báť ani toho, že by stena pod tapetami „nedýchala“. Tapety sú skutočne priedušné a nevytvárajú tak vhodné miesto pre vznik plesní.Tapety sa vyznačujú tiež skvelými izolačnými vlastnosťami. Tlmia zvuky medzi jednotlivými miestnosťami a fungujú tiež ako tepelná izolácia.

 

S kusovým kobercom podčiarknete štýl podlahy

Výhodou kusových kobercov a obrovského množstva vzorov je to, že ich doladíte k akejkoľvek podlahovej krytine. Budú sa vynímať rovnako dobre na laminátových parketách, ako aj na linoleu. Staviť môžete na jednofarebné koberce zemitých alebo extravagantných farieb, na koberce s geometrickými či abstraktnými vzormi, aj na koberce s dlhým alebo krátkym vlasom.

Syntetické koberce sú lacnejšou a praktickejšou alternatívou ako tie prírodné. Na trhu nájdete rôzne materiály, ktoré prinášajú mnoho praktických vlastností. Obľúbeným variantom je polyamid. Polyamid je nepoddajný materiál, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou. Je odolný voči špine aj poškodeniam. Vďaka tvarovej pamäti môžete zrolovaný koberec odložiť aj na dlhšiu dobu a neskôr znova použiť. Navráti sa totiž do pôvodnej polohy bez akejkoľvek zmeny. Pri kúpe polyamidového koberca počítajte s tým, že nemá veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a na dotyk je chladnejší.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.