Zariaďte si spálňu a skvalitnite si svoj spánok

Zariaďte si spálňu a skvalitnite si svoj spánok

Spánok je pre život každého človeka veľmi dôležitý. Práve počas neho v tele prebiehajú životu nevyhnutné procesy. Vďaka nemu získavate lepšiu imunitu, ste psychicky vyrovnaný a načerpáte novú dávku energie potrebnú k zvládnutiu náročného dňa.

 

Kvalitu ovplyvňuje aj voľba správneho vankúša

Veľmi dôležitým aspektom pri výbere vankúša je práve materiál, jeho veľkosť a v neposlednom rade aj tvar. Trpíte bolesťami krčnej chrbtice? Nie ste jediný. Až 70% ľudí v dospelom veku má podobný problém. Dôvodom je, že krčná chrbtica patrí medzi najviac zaťažovanú časť tela pri mnohých činnostiach: či už ide o pracovné alebo oddychové aktivity. Bolesť chrbtice ovplyvňuje mnoho faktorov a jedným z nich môže byť aj nesprávny vankúš. Ak vám vankúš neposkytuje dostatočnú oporu a podporu pre krk a hlavu a nezapĺňa priestor v oblasti zakrivenia krčnej chrbtice, problém je na svete. Podľa skúsených fyzioterapeutov by vankúš nemal hlavu ani nadmerne predkláňať ani zakláňať. Vyberte si zo širokej ponuky anatomických vankúšov, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám!

 

Vymeňte starý matrac za nový

Vyhoďte staré preležané matrace, ktoré nie sú vhodné pre vašu boľavú krčnú chrbticu a nahraďte ich novými. Matrace zo studenej peny rôznej tuhosti vám poskytnú skvelú oporu tela a chrbtice. Navyše, veľké póry, ktoré sa na nich nachádzajú, zaistia dostatočné prevzdušnenie matraca.

 

Zaraďte do svojej výbavy rošt

Pre zdravý spánok nie je dôležitý len kvalitný matrac, ale aj voľba správneho roštu, ktorý zaručí matracu dlhú životnosť a správnu ortopedickú funkčnosť. Rošt navyše ovplyvňuje aj stupeň hygieny matraca, preto by ste jeho výber nemali zanedbať.

Aké typy roštov poznáme?

Lamelové rošty – pozitívne ovplyvnia práve ortopedické vlastnosti, pružnosť a priedušnosť matraca. Najvhodnejší lamelový rošt je taký, ktorý má aspoň 28 lamiel.

Nepolohovateľné rošty – nemajú možnosť zmeny polohy a práve z toho dôvodu pozitívne vplývajú na pružnosť a životnosť matrace. Aj tu o jeho vplyve rozhoduje počet lamiel a ďalších segmentových prvkov.

Polohovateľné rošty– rošt môžete ručne polohovať hlavne v oblasti hlavy a nôh. Okrem zlepšenia životnosti a vzdušnosti matraca ponúka polohovateľný rošt vyšší komfort pre relaxáciu a oddych.

Motorové rošty – patria do skupiny polohovateľných s tým rozdielom, že meniť polohu roštu môžete plynule použitím motora.

Segmentové rošty – sú tvorené nezávislými segmentmi, čo priaznivo vplýva na dotvarovanie matraca a jeho odozvu. Reagujú tiež dobre na zaťaženie a roznášajú tlak do viacerých bodov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.