Prípravy na Veľkú noc v plnom prúde!

Prípravy na Veľkú noc v plnom prúde!

Prinášame plán, ako privítať sviatky jari bez stresu

Vítanie jari, pletenie korbáčikov, farbenie vajíčok alebo pečenie barančeka – presne tak vyzerá typická Veľká noc, ktorá tohto roku pripadá na 17. apríla. A ako to už býva, súčasťou jarných príprav na stretnutie rodiny je aj stres. Hoďte v tomto roku zhon za hlavu, skúste trošku spomaliť a vziať tieto dni v kľudnejšom tempe.

 

Pripravte si rozvrh

Plán je základ! Akonáhle si vytvoríte časový harmonogram, máte z polovice vyhraté. Rozvrh pripravte detailne, kľudne hodinu po hodine, deň po dni, záleží len na vás. Ak budete mať všetko spísané, čo potrebujete stihnúť a to od upratovania cez nákupy až po pečenie, uvidíte, ako sa vám uľaví. Úlohy si si po splnení odškrtávajte, aby ste mali prehľad.

 

Výzdoba ako neoddeliteľná súčasť príprav

S jarou sú spojené svieže a hravé farby, akonáhle si domov vyladíte v duchu Veľkej noci, dýchne na vás nová pozitívna energia. Napríklad žltá farba predstavuje slnko, bohatstvo, zlato a budí pocit radosti. Zelená je zas symbolom života a novej energie, zatiaľ čo červená burcuje a dodáva odvahu. Akékoľvek žiarivé odtiene sú samozrejme vítané a domovu dodajú ten správny šmrnc. V obchodoch nájdete najrôznejšie dekorácie ako zajačiky, kuriatka či zdobené vajíčka. Skúste si doma vyrobiť napríklad venček podľa vlastných predstáv, takáto aktivita nielen zabaví, ale zaručene si pri nej odpočiniete, a naviac budete mať výzdobu presne podľa vašej fantázie.

 

Preč s neporiadkom

Veľké jarné upratovanie neminie v týchto dňoch snáď nikoho. Umývanie okien, plná pračka, triedenie nepotrebných vecí a ďalšie aktivity, z ktorých sa nám točí hlava už teraz. Ak sa doma obklopíte tými správnymi pomocníkmi, nebude to tak náročné! Pokiaľ máte sušiak na bielizeň, ktorý nestíha tempo vašej pračky, riešenie nájdete so značkou Vileda. Ich Infinity FLEX ponúka až 27 metrov sušiacej plochy a taktiež držiak na drobné odevy, ktoré tým pádom nebudú zaberať miesto tam, kam je potrebné zavesiť obrusy či záclony. Aj podlahu môžete mať vytrenú raz dva, a to vďaka mopu TURBO 3v1. Ten disponuje tromi druhmi špeciálnych mikrovlákien, ktoré zachytávajú 99 % baktérií, a to bez väčšej námahy. Vedro je naviac vybavené pedálom, ktorý vyžmýka mop do sucha.

 

Veľkonočná klasika

Rúra na pečenie sa obvykle počas Veľkej noci nezastaví. Každá správna gazdinka by predsa mala mať pohostenie pre celú rodinu a aj pre prichádzajúce návštevy. Nezabúdajte ale na to, že menej niekedy znamená viac. Čo si navodiť atmosféru dobrým barančekom a so zbytkom si nelámať hlavu? Vyskúšať môžete sladké z miestnej pekárne alebo možno nájdete ešte v mrazničke orechové rohlíčky z Vianoc. Veľkonočný stôl ozdobte farebnými vajíčkami! Do farbenia zapojte aj deti a spoločne takto strávte voľný čas.

 

To najlepšie nakoniec

Nájdite si chvíľku pre seba. Do nabitého programu nezabudnite pridať taktiež odpočinok s obľúbeným drinkom v ruke a nohami na (čistom a jarne ozdobenom) stole. Tento bod zaraďte ideálne na každý deň, stresu je okolo nás „až až“, nebojte si preto dopriať chvíľku kľudu a pohody.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.