Inšpirácie, ktoré dodajú vašej spálni šmrnc

Keď vstúpite do miestnosti, prvou vecou, ktorú si všimnete, je ústredný bod miestnosti. Môže to byť atraktívny prvok, ako je krb alebo výhľad, alebo to môže byť nie príliš báječný televízor alebo slepá stena. Každá miestnosť potrebuje ohnisko, miesto, ktoré priťahuje oko, ktoré vytvára hierarchiu, takže nevidíte len nejakú prázdnu stenu. Mnohokrát je ohniskom spálne hlava lôžka, ktorú môžete zosilniť s usporiadaním odvážnych vankúšov. Pri organizovaní malých priestorov môže byť vaše oko tiež priťahované k oknu. Namiesto toho, aby tieto dve silné prvky súťažili o pozornosť, položte lôžko pred okno tak, aby sa navzájom zlúčili. Alebo oblečte jeden prvok, posteľ alebo okno, neutrálne, takže sa jeden uvoľní a druhý sa môže stať stredobodom pozornosti.

Inšpirácie, ktoré dodajú vašej spálni šmrnc

Drevo a biela farba

Keď sa zamyslíte nad paletou dreva a bielej, mysľou by vám mohla preblesnúť elegantná kuchyňa alebo dokonca aj moderná predsieň. Ale toto neutrálne a pokojné spárovanie môže byť aj víťazná kombinácia pre spálňu. Biela dodáva miestnosti čistý a pokojný pocit, zatiaľ čo teplé tóny a organické textúry dreva vytvárajú hĺbku a vizuálny záujem, najmä na bielom pozadí.

Ak chcete nastaviť základy pre drevenú a bielu paletu vo vašej spálni, môžete vybrať nábytok alebo dekoratívne prvky vytvorené z dreva. Významné drevené lôžko alebo šatník môže byť skvelým miestom na začatie. Drevo vytvára štýlový náraz proti bielemu pozadiu pridaním hĺbky a štruktúry do jednoduchej bielej schémy. Je to taktiež jednoduché, pretože drevo je bežnou úpravou pre väčšinu veľkých kusov nábytku na spanie.

 

Skvost spálne

Už od 18. storočia zdobili spálne mnohých žien toaletné stolíky. Používali sa na odkladanie makeupu a kozmetických pomôcok. Zo svojej funkčnosti  nič nestratili ani dnes. Ak hľadáte teplé miestečko pre svoje šminky a hrebene bez toho, aby ste bola obvinená zo zbytočného utrácania miesta v kúpeľni, perfektným riešením sú toaletné stolíky.

Môžete si vybrať stolík v barokovom štýle s výrazným zdobením, ktorý pôsobí mohutne a bude dominantou vašej spálne. Oku romantickej duše určite ulahodí  stolík vo vintage štýle s jemným zdobením a vyrezávaním. Nájdete aj stolíky vhodné do moderných a jednoduchých spálni.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.