Relaxujte v hojdačke, zlepšíte si zdravie

Relaxujte v hojdačke, zlepšíte si zdravie

Chladné počasie rýchlo vystriedali teplé dni a na záhrade zase trávime čoraz viac času. Okrem práce by sme mali záhradu využívať aj pre oddych a relaxáciu. V záhradnej hojdačke navyše bude mať leňošenie aj pozitívny vplyv na naše zdravie.

Deti hojdaním strávia každú voľnú chvíľku a na ihrisku patria hojdačky medzi najobľúbenejšie vybavenie. Ako dospelí sa ale hojdáme veľmi málo, ba skoro vôbec. Len si spomeňte, kedy naposledy ste sa hojdali? Pritom hojdavý pohyb upokojuje a zlepšuje náladu, uvoľňuje svalové napätie, odbúrava stres a stimuluje centrum rovnováhy. Do detských rokov vás vráti záhradná hojdačka, ktorá sa stane obľúbeným miestom nielen vás, ale aj vašej rodiny a priateľov a predovšetkým detí. Na čo si dať pri výbere hojdačky pozor?

Stabilita a bezpečnosť je základ, dizajn je až na druhom mieste. Samozrejme by hojdačka do záhrady mala zapadnúť a stať sa jej súčasťou, ale keď sa nebude kvôli možnému úrazu ani dať používať, je krásny dizajn k ničomu. Stabilitu zaistí pevná konštrukcia, pri výbere si premyslite aj to, na akom povrchu bude hojdačka stáť. Rovná betónová podlaha pri pergole bude dokonale rovná, zatiaľ čo trávnik vedľa ohniska nikdy nevyrovnáte dokonale a budete potrebovať naozaj stabilnú konštrukciu. Najčastejším materiálom pre výrobu je drevo alebo kov, okrem praktickosti berte do úvahy i materiál ďalšieho záhradného nábytku, ktorý používate, aby bolo vaše odpočinkové miesto pekné aj na pohľad.

Ukotveniu venujte naozaj pozornosť, nebudú vás potom pri používaní rušiť obavy z možného úrazu alebo prevrátenia, ak by sa na hojdačke hrali deti. Na www.vladeko.cz nájdete záhradné hojdačky aj všetko potrebné pre umiestnenie do záhrady. Potom už stačí sa len posadiť, odpichnúť sa špičkami nôh od zeme a so zavretými očami sa vrátiť do detstva a hojdať sa a odpočívať napríklad až do večera.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.