Výber krmiva pre psov krok za krokom

Výber krmiva pre psov krok za krokom

Adekvátna strava s vysokým obsahom potrebných živín predstavuje jeden zo základných pilierov zdravého a šťastného života vášho psíka. K dispozícii je rozmanitý výber krmiva, čo môže vaše rozhodovanie i samotný výber mierne skomplikovať. Aby sme vám to uľahčili, zostavili sme niekoľko bodov, na ktoré je potrebné sa pred samotnou kúpou krmiva zamerať.

 

Vyhľadajte si dostatok informácií

Literatúra, odborné články aj internetové fóra poskytujú mnoho informácií na preštudovanie. Nutričné hodnoty, ktoré váš pes potrebuje sú rozdielne v závislosti od veľkosti plemena, úrovne jeho fyzickej aktivity a ďalších atribútov. Je nevyhnutné zásobiť sa náležitou dávkou znalostí, aby ste dokázali odhadnúť, čo váš miláčik potrebuje. Buďte však obozretný. Nie každý zdroj je spoľahlivý.

 

Čítajte etikety na obaloch

Všetky krmivá uvedené na trh musia v plnej miere spĺňať požiadavky a normy bezpečnosti, kvality a nezávadnosti vo všetkých štádiách spracovania a výroby krmív. Balenia musia byť zároveň riadne označené a obsahovať informácie o ich zložení. Vyberajte také krmivá pre psov, ktoré sa skladajú z kvalitných potravín a obsahujú vysoký podiel mäsa. Naopak, vyhnite sa tým, ktoré mäsovú zložku nahrádzajú lacnejšími variantmi ako je kukurica, pšenica či ovos, ktoré v sebe skrývajú veľa konzervačných látok.

 

Spýtajte sa známych

Keď skončíte s vlastným prieskumom, spýtajte sa na názor psíčkarov vo vašom okolí, známych či priateľov, a sledujte ich odozvu na taký či onaký produkt a značku. Pamätajte, že stále sa jedná o subjektívne názory, nie fakty. To čo vyhovuje jednému psovi, nemusí vyhovovať aj druhému. Stávkou na istotu je veterinár alebo odborník na výživu, ktorý vám určite rád poskytne odporúčanie a poradí s výberom najlepších granúl pre psa.

Na záver je potrebné podotknúť, že krmivo je vhodné striedať a z času na čas vyskúšať iné granule. Nejde len o to, že rovnaké krmivo sa po čase stane pre vášho psa nudným, ale môže tiež vyústiť do rôznych alergií. Preto odborníci odporúčajú pristúpiť k zmene každé 3 až 6 mesiacov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.