Akými priestormi najviac uteká teplo z rodinných domov?

Ak príde reč na tepelné straty rodinných domov, k najväčším únikom tepla dochádza "obálkou" domu. Jedná sa o podlahu, steny, stropy, dvere okná a strechy. Všetky tieto časti obaľujú dom a majú vplyv na to, kadiaľ a v akom množstve teplo uteká. Máme konštrukcie, ktorými uniká veľa tepla (napr. okná) a naproti tomu miesta, kadiaľ uniká tepla málo (podlaha domu). Od kúrenia vystúpi teplý vzduch k stropu, a pokiaľ nie je strop dobre izolovaný, prejde na podkrovie a utečie z domu preč. Keď chceme rýchlo zabrániť tomu, aby teplo vo veľkom množstve unikalo, mali by sme sa zamerať najskôr na zateplenie stropov.

Akými priestormi najviac uteká teplo z rodinných domov?

Ako izolovať strechy?

Izolovať správne strechu býva veľmi často tvrdým orieškom. Je treba minimálne zasahovať do konštrukcie a zároveň zabezpečiť dostatočnú vrstvu aj v neprístupných miestach. Medzi pomerne jednoduché konštrukcie na zateplenie patria väzníkové strechy. Teda aspoň so správnym druhom izolácie. U väzníkových striech je zložité rozprestrieť vrstvu izolácie z rohoží kvôli zlému prístupu a zložitosti drevených prvkov. Pokiaľ bude k zatepleniu použitý systém fúkanej minerálnej vlny MAGMARELAX®, sme schopní aj takto zložitú strechu účinne zatepliť behom niekoľkých hodín práce.

Pri strechách bytových domov je spravidla konštrukcia pripravená na dodatočné zateplenie. Možno tak s úspechom využiť nízkonákladové opatrenia – systém MAGMARELAX®. To zaistí výrazné zníženie nákladov za vykurovanie a to rýchlo a bez veľkých zásahov do konštrukcie. Návratnosť zateplenia stropu domu je rýchla a je jedným z najvýhodnejších krokov v úspore energie.

 

Ako izolovať podlahy?

Stropný systém MAGMARELAX® sa dá využiť aj na vytvorenie a zateplenie podláh na pôdach rodinných domov. Pri realizácii bude vytvorená úplne nová podlahová vrstva, ktorej nášľapná vrstva bude z OSB dosiek na pero a drážku. Systém je predovšetkým ľahký, presný, variabilný a vysoko únosný. Konštrukcia je hotová za jeden deň a následne sa zafúka.

Podkrovie môžete ihneď využívať pre skladovanie alebo pre sušenie bielizne. Ale nemusí zostať len pri tom. Vďaka izolácii podlahy povaly môže podkrovie slúžiť aj netradičným spôsobom. Vytvorte si na povale letný obytný priestor, relaxačný priestor alebo dielňu. A hlavne. Už nemusíte zaťažovať svoj dom pokladaním ťažkých izolačných dosiek a následnou betónovou podlahou.

 

Už za 3 hodiny viac tepla

Technológia zateplenia MAGMARELAX® nepremení váš dom na stavenisko a dokonca ani nijako nenaruší chod domácnosti.

Nebudete musieť ani vypratať priestor povaly, pre izoláciu úplne postačí niekoľko prístupových otvorov, ktoré navyše vytvorí sama firma. Za 3 hodiny je priemerná plocha podlahy na povale zateplená. To pre vás znamená, že okamžite začínate šetriť a už prvý večer budete musieť prestaviť váš domáci termostat na nižšie hodnoty.

 

Čo to bude stáť?

Ak sa rozhodnete izolovať, stačí vyplniť dopytový formulár na mojeizolace.cz. Na telefón sa vám v krátkej dobe ozve technik. Ten úplne bezplatne a vo vami zvolenom čase príde a posúdi váš dom a najmä strop. Navrhne to najvhodnejšie riešenie podľa vašich potrieb a spočíta izolácie a tiež výšku investície.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.