Aj vykurovanie tuhými palivami môže byť jednoduché a bez starostí

Aj vykurovanie tuhými palivami môže byť jednoduché a bez starostí

Vykurovanie tuhým palivom je stále najlacnejším spôsobom ako vykurovať rodinný dom. Uhlie, drevo i drevené pelety sú v porovnaní s plynovým a elektrickým vykurovaním o poznanie lacnejšie. Rozdiel môže byť až niekoľko desiatok percent, čo v celkovom ročnom súčte môže znamenať až čiastku presahujúcu 370 eur. Veľké množstvo majiteľov rodinných domov ale volí elektrické a plynové vykurovanie z komfortných dôvodov. Nemusíte prikladať a stačí len regulovať teplotu. To ale ide aj pri vykurovaní tuhými palivami.

 

Chce to správny kotol

Základom je výber správneho kotla. Už dávno neplatí, že len elektrické a plynové kotly sú komfortné a s jednoduchým ovládaním. Do klasických kotlov na uhlie alebo drevo sa muselo chodiť  niekoľkokrát za deň prikladať. To už ale neplatí. Na trhu sú k dostaniu také kotly na tuhé palivá, ktoré sa starajú o svoj chod sami. Stačí do nich priložiť len raz za niekoľko dní v závislosti na intenzite vykurovania.

 

Moderné automatické kotly

Automatické kotly na tuhé palivá sú vybavené zásobníkmi na palivo. Najčastejšie sú určené pre vykurovanie triedeným hnedým alebo čiernym uhlím a drevenými peletami. Dajú sa ale nájsť aj také druhy, v ktorých možno kúriť obilím, drevenými štiepkami alebo peletami z biomasy. Kotly si palivo prikladajú zo zásobníka samé podľa potreby.

 

Aký typ vybrať?

Automatické kotly sú na trhu k dostaniu v niekoľkých kategóriách. Spĺňajú emisnú triedu 3 alebo 4, podľa konkrétneho druhu kotla. Kotly na pelety majú dokonca aj funkciu automatického zapaľovania paliva, čo znamená ďalšiu úsporu času a starostí. Veľmi dôležitý je výber kvalitnej a spoľahlivej značky. V oblasti automatických kotlov na tuhé palivá patrí na našom trhu k najvyhľadávanejším značkám kotla Dakon alebo Viadrus. Obe značky v širokom zastúpení modelov ponúka na českom trhu napríklad špecialista na vykurovanie interiérov, spoločnosť Kúrenie-koupelny.cz.

Detailnú ponuku nájdete na www.topeni-koupelny.cz.

 

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.