Strecha môže vydržať aj niekoľko generácií

Nie nadarmo sa hovorí, že keď staviate dom, hlavné je mať základ a strechu. Všetko ostatné si môže dať načas, teda v porovnaní s tým, že potrebujete mať svoj budúci domček poriadne a kvalitne zakrytý.

Strecha môže vydržať aj niekoľko generácií

Výber správnej krytiny pre vašu strechu je teda jedno z najdôležitejších rozhodnutí a v žiadnom prípade by ste ho nemali podceňovať. Nech sa spýtate kohokoľvek, kto s tým má svoje skúsenosti, povie vám, že niet nad kvalitnú strechu. Zbytočne budete mať perfektné priečky, vynovené priestory či moderne zariadené podkrovie, ak vám doň bude zatekať.

Stavte na betón

Viete, že jednoduchšiu verziu betónu používali už starí Rimania? Mnohé z ich pamiatok pretrvali až do dnešných čias. Najviac sa však jeho používanie rozšírilo v 20. storočí a právom si stále udržuje svoje predné miesto medzi stavebnými materiálmi. Je trvanlivý ako prírodný kameň, pevný a odolný voči rôznym vplyvom, od tých chemických až po extrémne vysoké teploty.

Preto ak vás čaká budovanie novej strechy alebo kompletná rekonštrukcia tej starej, zvážte prínosy, ktoré má pre vás a váš dom betónová škridla:

● je odolná voči vonkajším vplyvom, t.j. aj extrémnym výkyvom počasia

● vďaka veľkej mechanickej odolnosti udrží veľkú váhu snehu a ľadu.

● má vysokú stálosť farieb.

● je ošetrená vrstvou, ktorá ju chráni pred machom aj vplyvmi škodlivého mestského ovzdušia.

● škridly sa na streche vynikajúco prekrývajú, pretože ich výroba umožňuje rovnaké veľkosti a tvary.

 

A aké sú alternatívy?

Ak vám v rodinnom rozpočte predsa len nevychádza na kvalitnú betónovú strechu a hľadáte možnosti ako ušetriť, v prvom rade si zvážte, či v dlhodobom horizonte skutočne ušetríte. Cena nie je až tak rozhodujúca, ak budete do lacnejšej strechy po pár rokoch musieť znovu a znovu investovať.

Avšak aj v tomto smere existujú kvalitné riešenia, vývoj ide dopredu a nemusí to byť len betón, aby ste si zabezpečili sucho nad hlavou. Pozorne sledujte informácie o dostupných materiáloch, poraďte sa s odborníkmi akú strešnú krytinu vyžaduje práve váš krov a určite nájdete aj iné možnosti kvalitného pokrytia, či už to bude keramická škridla, falcovaná alebo vláknocementová krytina.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.