Tiché kroky a dotyk prírody aj v meste? Vinylová podlaha je ideálom moderného domova

Vinylové podlahy sú v posledných rokoch stále obľúbenejšou súčasťou domovov. Vďaka rozmanitým farbám a vzorom aj vynikajúcim úžitkovým vlastnostiam sú vyhľadávaným dizajnovým prvkom, ktorý si môžu ich majitelia dokonca sami zostaviť. Kombinácia dreveného dekóru, nenáročnej údržby a tlmenia hluku poskytuje ideálne parametre štýlovej modernej podlahy. Jej výhody vám predstavia aj odborníci v projektových marketoch Hornbach, ktorí vám ochotne pomôžu aj s výberom a položením vašej novej podlahy.

Tiché kroky a dotyk prírody aj v meste? Vinylová podlaha je ideálom moderného domova

Silnou stránkou vinylových podláh z Hornbachu je možnosť ich jednoduchej inštalácie samotnými užívateľmi lepením, rovnako ako široký výber z rôznych dizajnových variantov. Tie sú k dispozícii presne podľa individuálnych potrieb každého zákazníka, ktorý si môže vytvoriť vzhľad svojho domova podľa svojej fantázie. Pásy podlahy sú v prípade zničenia ľahko vymeniteľné a vďaka nízkej inštalačnej výške sú vhodné aj na rekonštrukcie. Ak by ste sa na montáž podlahy svojpomocne predsa len neodvážili, môžete využiť pomoc profesionálov z montážneho servisu Hornbach. Tí sú vždy pripravení podporiť váš projekt a dosiahnuť čo najlepší výsledok za trvalo najnižšie ceny.

„Prednosťou vinylových podláh je aj ich nenáročná údržba. Tieto podlahy sú navyše vysoko kvalitne spracované a vizuálne príťažlivé, dokonale totiž imitujú štruktúru drevených materiálov. Na prvý pohľad preto vôbec nespoznáte, že podlaha pod vami nie je vyrobená z pravého dreva,“ hovorí Radim Kuřátko, odborník z oddelenia stavby projektových marketov Hornbach. Nech si už vyberiete akýkoľvek farebný odtieň a vzor, v Hornbachu máte vždy istotu výhodného nákupu za trvalo najnižšie ceny.

 

Estetické kvality a skvelé úžitkové vlastnosti

Práve estetické prvky vinylových podláh im dodávajú ich zásadný význam. Položením tejto novej podlahy zákazník nielen skrášli svoj domov po vizuálnej stránke, ale zároveň tým zvýši kvalitu svojho života vďaka príjemnému pocitu, ktorý vlastnosti vinylových podláh prinášajú. Okrem dlhej životnosti, odolnosti a nenáročnej údržby je najdôležitejším aspektom podlahy jej schopnosť znižovať kročajový hluk a vyrovnávať menšie chyby v podlahe.

„Nielen, že chôdza po tejto podlahe je príjemná aj naboso, ale zároveň je aj veľmi tichá a eliminuje tak rušivé podnety. Silná povrchová štruktúra, ktorou nové vinylové podlahy, označované aj ako LVT, disponujú, umožňujú dosiahnuť autentický vzhľad dreva, dlaždíc či keramiky,“ dodáva Radim Kuřátko. Mnoho druhov vinylových podláh zároveň umožňuje zavedenie podlahového vykurovania, niektoré sú dokonca vybavené aj protipožiarnou ochranou.

define-resilient-flooring

Položenie vinylovej podlahy zvládne každý

Veľkou výhodou vinylovej podlahy je aj jej ekologickosť, pretože lamely sú vyrobené zo 100 % recyklovateľných a nezávadných materiálov. Ich položenie sa navyše zaobíde bez dodatočného lepenia a teda spotreby ďalšieho lepidla, ktoré zabraňuje samolepiaci laminát.

Nemusíte sa obávať, že by ste nevybrali perfektnú podlahu priamo pre váš domov – v predajniach Hornbach nájdete až 250 rôznych dekórov podláh, ktoré sú navyše v ponuke so zárukou trvalo najnižších cien. Rozmanité druhy podláh sa dajú kombinovať aj s najrôznejšími kobercami a vďaka tomu sa môžete kreatívne pohrať so vzhľadom miestností vášho domova.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.