Ako vybrať detský nábytok do malej izby

Ako vybrať detský nábytok do malej izby

Aj malá detská izba môže byť vkusne a účelne zariadená. Dôležité je, aby ste nábytok pre deti vyberali s citom a zohľadňovali pri tom úspornosť priestoru. Dokonca existujú farby, ktoré dokážu malú izbičku vizuálne presvetliť a opticky zväčšiť. Ak tiež patríte k tým, ktorí vyberajú detský nábytok do malej izby, nechajte si od nás poradiť v našom článku.

 

Praktický a funkčný nábytok pre deti

Zariadiť malú detskú izbu tak, aby pôsobila vzdušne a nezapratane, nie je ľahký špás. Základom je využiť nedostatok priestoru účelne a použiť len taký nábytok pre deti, ktorý naozaj využijete. Samozrejme, detská posteľ, stolík a stolička pre deti, detská skriňa či komoda patria k tomu najnevyhnutnejšiemu.

Aj tu sa však dá vybrať taký detský nábytok, aby ste boli so svojou voľbou spokojní po všetkých stránkach. Ideálnym doplnkom na optické zväčšenie izby je napríklad zrkadlo. Môžete ho umiestniť nad komodu či na stenu, no azda najvhodnejším riešením je skriňa so zrkadlom. Odporúčame zvoliť si skriňu s posuvným dverami, čím ušetríte ďalší priestor.

 

Využite úložný priestor na maximum

Nábytok do detskej izby s malými rozmermi by mal spĺňať určité kritériá. Prvým z nich sú úsporné rozmery, no netreba zanedbávať ani rozlohu úložného priestoru. Pokiaľ je izbička naozaj malá a zmestia sa do nej len úzke či malé detské skrine a komody, nič strašné sa nedeje.

Využiť predsa môžete aj poličky, regály a skrinky na stenu, ktoré nikomu nebudú zavadzať a pritom pojmú množstvo kníh, hračiek a iných detských vzácností. Dobrou voľbou je i posteľ s úložným priestorom, alebo v prípade súrodencov poschodové postele či postele s výsuvným lôžkom. Ak nemáte čas alebo neviete detský nábytok vhodne skombinovať, stavte na zostavy detských izieb.

 

Detský nábytok v jasných farbách

Hoci sa nábytok pre deti väčšinou vyrába v svetlých farbách, pri malých detských izbách by mal byť vaším jediným cieľom. Nemusí to byť nutne biela farba, hoci práve biela sa potom najľahšie zlaďuje. Ak dávate prednosť veselším farbám alebo preferujete prírodný dizajn, vyberajte si jasnejšie farby. Svetlé farby totiž priestor rozširujú a rozjasňujú, miestnosti pôsobia vizuálne väčšie a stropy vyššie.

Ako správne vybrať detský nábytok?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.