Spálne a luxusné matrace

Spálne a luxusné matrace

Veľakrát si to neuvedomujeme, no spaním strávime tretinu života, a v spálni takmer tretinu dňa. Účelom spálne je vyspať sa počas noci, najlepšie doružova, aby sme boli pripravení na ďalší náročný deň.  Moderný spálňový nábytok môže byť kvalitným doplnkom a buduje harmóniu miestnosti. Pre zdravý a kvalitný spánok je teda dôležitá posteľ, ale aj rozloženie nábytku v miestnosti. Niektorí ľudia sú na to obzvlášť citliví. Ak máme v priestore, kde žijeme, chaos, občas to nepôsobí dobre na psychiku. K posteliam patria neodmysliteľne matrace, z ktorých vás už nebude bolieť chrbát.

 

Čo sú to taštičkové matrace?

Taštičkový matrac patrí medzi luxusné matrace, ktoré oplývajú dobrými ortopedickými vlastnosťami a ďalšími výhodami s tým spätými, ako napríklad poskytujú vynikajúcu oporu chrbtice počas spánku, sú priedušné a vetrateľné. Taktiež uvoľňujú svalové napätie počas oddychu. Jadro takéhoto taštičkového matraca obsahuje niekoľko stoviek jednotlivých pružín obalených v netkanej textílii, ktoré reagujú na každý pohyb ľudského tela.

 

Ako to funguje

Špeciálne pružiny umožňujú nastavenie dvoch nezávislých vertikálnych stupňov tvrdosti s rozdielnou výškou. Vyššie pružiny jemne prenášajú hmotnosť vášho tela na matrac a nižšia vrstva postupne preberá plné zaťaženie.

Pre koho sú určené luxusné matrace

Ak povieme luxusný matrac, nejde o luxus ako taký. Takéto matrace sú vhodné najmä pre náročnejších ľudí, v zmysle citlivosti a náchylnosti na nekvalitný spánok. Čiže ide o ľudí, ktorí majú problém so spánkom kvôli najrôznejším dôvodom. Či už ide o stres v práci, starosti o rodinu alebo financie, alebo nejaké nepríjemné zdravotné problémy. Ak totiž niekto nemôže dlhodobo poriadne spávať, prejaví sa to na celkovej kvalite života. Dobrý a kvalitný spánok je základom nie len zdravia tela ale aj toho psychického. Preto je potrebné spraviť čo najviac, lebo nevyspatý človek nedokáže plnohodnotne žiť a fungovať v práci.

Ako spoznáme kvalitný matrac?

Kvalitný matrac by mal vydržať niekoľko rokov a nezmeniť pritom svoj tvar ani vlastnosti. Za dobrým spánkom je v skutočnosti celá veda. Kvalitné materiály používané v matracoch sa vedecky testujú. Overuje sa, aký tlak matrace vydržia, koľko vlhkosti znesú, či sa v nich držia roztoče, a podobne

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.