Čakáme bábätko: Dievča či chlapec, izbu bude mať prekrásnu

Dievčatko alebo chlapček? Nenechali ste si dopredu prezradiť? Alebo vás klasická rovnica dievča = ružová, chlapec = modrá nebaví? Pripravili sme pre vás sériu detských izieb, kde z týchto farieb nebola preliata ani kvapka. Pozrite sa na rozkošné interiéry, v ktorých bude šťastný chlapček aj malá slečna.

Čakáme bábätko: Dievča či chlapec, izbu bude mať prekrásnu

Skráťte si čakanie na príchod bábätka zariaďovaním toho najkúzelnejšieho bývania. Detské izbičky pre beťárov i malé princezné objavujte na Favi.sk. Stačí zalistovať v Inšpirácii. Máte už o vybavení izby konkrétnu predstavu? Tovar nájdete v on-line katalógu s viac ako 200 000 kúskami nábytku a dekorácií na Favi.sk.

 

Aj biely interiér môže byť hravý a hrejivý

Ak si si nie ste istý, či sa tešíte na chlapca alebo na dievčatko, potom je stávkou na istotu biela klasika. Izbietka v svetlých alebo krémových farbách sa hodí pre obidve pohlavia. Rizikom je, že bude pôsobiť príliš sterilne. Kombinujte preto nielen neutrálne odtiene, ale aj vzory a materiály. Ak ste sa rozhodli použiť tapety, myslite najmä na ich odolnosť. Až vaša ratolesť začne liezť a skúmať svoje kráľovstvo, prídu umývateľné tapety vhod. Hodiť sa budú obzvlášť v kútiku na hranie, kde by obyčajná tapeta prišla vnivoč.

 

Zelená pre chlapca i dievča

Zelená je klasika, s ktorou nemôžete šliapnuť vedľa. Nielenže je farbou, ktorá ukľudní aj tých najdivokejších šintrov, ale zároveň dobre doladí takmer každý interiér. Zelená nemusí byť nutne krikľavá. Stačí voliť tlmenejšie odtiene. V kombinácii s šedými tónmi vytvorí kúzelnú izbičku pre chlapcov i malé princezné.

 

Drevený interiér porastie s dieťaťom

Ak chcete izbu, ktorá porastie s dieťaťom, je dobrou voľbou drevený masív. Namiesto farebných stien klaďte dôraz na drevo. Jednotvárnosť dreveného masívu dobre oživia farebné akcenty a doplnky. Izbu doslova rozžiaria detské nástenné svietidlá s rozprávkovými motívmi.

 

Samolepky na stenu ponúkajú neobmedzené možnosti

Najjednoduchší a najúčinnejší spôsob ako skrášliť detskú izbu? Originálne samolepky na stenu, ktoré prebúdzajú detskú fantáziu a interiéri dodajú hravosť. Pomocou samolepky oživíte nielen steny, ale aj zrkadlo alebo bočnice skrine na šaty. Veľkou výhodou tapety navyše je, že ju môžete po niekoľkých rokoch ľahko vymeniť. A to bez väčších následkov.

Nemôžete sa rozhodnúť? Nebojte sa kombinovať! Ak ste priaznivcami svetlých tónov, ale svojmu dieťaťu chcete dopriať viac hravosti, nafarbite jednu zo stien výraznou farbou. Zdá sa vám zelená nudná? Oživte ju samolepkou. Fantázii sa medze nekladú, obzvlášť, pokiaľ ide o izbu pre tých najmenších. Dávajte si ale pozor na veľké zásahy do interiéru. Bábätko rýchlo vyrastie, preto by obmena izby nemala vyžadovať veľkú prestavbu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.