Kvalitná plechová strecha? Prečo nie?

Keďže v dnešnej dobe existuje veľké množstvo rôznych strešných krytín, tradičné oplechované strechy upadli trochu do zabudnutia. Stále však majú svoje neprekonateľné výhody, z ktorých najdôležitejšie sú nízka hmotnosť a ľahká tvarovateľnosť. Preto sa využívajú hlavne pri obrovských stavbách, ako sú napríklad supermarkety alebo výrobné haly. Tieto veľké stavby by jednoducho ťažké strešné krytiny, ako napríklad škridlu, neuniesli.

Kvalitná plechová strecha? Prečo nie?

Ak však opomenieme veľké konštrukcie obchodných centier, plech sa dnes používa predovšetkým na chatách, záhradných domčekoch, či starších domoch. Ak chcete vedieť aké sú v dnešnej dobe možnosti plechovej strešnej krytiny, pozrite si ponuku Strešného centra, ktoré vám prináša plechy Orava:

  • Pozinkovaný plech – jeho najväčšou výhodou je nízka cena a skutočnosť, že plechy je možné spájať tradičným cínovaním. Obojstranný zinok chráni oceľ, takže zabraňuje korózii, jeho nevýhodou je však nutnosť opakovaného náteru.
  • Cínovaním je možné spájať aj titánzinkové plechy, ktorý však nie je nutné opatriť náterom, pretože na jeho povrchu sa vytvára ochranný povlak oxidu.
  • Lakoplastovaný pozinkovaný plech je v dnešnej dobe najobľúbenejší, pretože ho tvorí viacero vrstiev. Je kvalitný, ale stále lacný a nájdete ho v ponuke vo veľmi širokej farebnej škále. A aj keď pri práci s ním nie je možné použiť cínovanie, nájdete k nemu kompletnú klampiarsku výbavu.
  • Nerezové plechy vydržia samozrejme veľmi dlho, majú atraktívny vzhľad a hlavne sú vysoko odolné voči korózii.
  • Vynikajúce vlastnosti ako napríklad zmršťovanie materiálu a obrana voči šíreniu ohňa, má medený plech. Nevyžaduje povrchovú úpravu a je pre neho charakteristická jednoznačne najdlhšia životnosť. Vedeli ste, že medené strechy vydržia aj 400 rokov?

 

S plechom objednávajte aj klampiarske výrobky

Nepostrádateľnou súčasťou starostlivosti o strechu sú aj klampiarske výrobky, ktoré musia byť kvalitné a zodpovedať štandardom, ktoré si vyžadujú jednotlivé materiály. Pri výbere plechu na vašu strechu preto vždy venujte veľkú pozornosť aj im a nezabúdajte, že kvalitný dodávatelia poskytujú aj neštandardné klampiarske výrobky zodpovedajúce individuálnym potrebám zákazníkov.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.