Výber kuchynského riadu

Ak trávite veľa času v kuchyni, potom viete, prečo je potrebné venovať význam výberu kuchynského riadu. Na druhej strane, ak ste sa začali vážne zaoberať varením, je to určite nástroj, ktorý budete potrebovať. Pokiaľ ide o tekvice, omáčky, polievky či palacinky, je to číslo jedna, ktoré vám príde na myseľ.

Výber kuchynského riadu

Kúpiť ten správny riad pre váš dom môže byť neľahká úloha. Zdá sa, že počet značiek riadov denne rastie a líšia sa cenou, ale aj materiálmi, z ktorých sú vyrobené. Najčastejšie používané materiály sú nehrdzavejúca oceľ, liatina, hliník a meď. Veľmi obľúbené sú kvalitné indukčné panvice. Môžete byť ešte viac zmätení, ak narazíte na riad, ktorý je vyrobený z viacerých kovov.

Zvážte nasledujúce kritéria:

Existujú určité veci, ktoré musíte zvážiť pri výbere riadu. Medzi ne patrí:

Tepelná vodivosť – Niektoré kovy sú lepšie tepelné vodiče ako iné. Napríklad, meď je zvlášť dobrý vodič tepla, zatiaľ čo nehrdzavejúca oceľ nie je. Z hľadiska výberu riadu to znamená, že čím lepšia je tepelná vodivosť, tým lepšie a rovnomernejšie sa vaše jedlo bude variť. Znamená to tiež, že pri regulovaní teploty nahor alebo nadol, meď bude reagovať oveľa rýchlejšie na zmenu teploty ako nerezový riad.

Cena – suma, ktorú zaplatíte za váš riad, bude s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodujúcim faktorom v tom, čo nakúpite. Základné pravidlo s kuchynským riadom je nakupovať to najlepšie, čo si môžete dovoliť. Napríklad titánový riad zabezpečuje, aby pri varení dochádzalo k výraznej úspore energii.

Trvanlivosť – niektoré typy riadu si zachovajú dobrý vzhľad a vydržia dlhšie ako ostatné. Nerezová oceľ sa považuje za jednu z najlepších v tomto ohľade.

Údržba – Kuchynský riad z medi a liatiny vo všeobecnosti vyžaduje dosť práce na to, aby  vyzeral aj po dlhšej dobe nedotknuto, zatiaľ čo nehrdzavejúca oceľ si zvyčajne vyžaduje menšiu starostlivosť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.