Zintenzívnite svoj hudobný zážitok s tými správnymi reproduktormi

Zintenzívnite svoj hudobný zážitok s tými správnymi reproduktormi

Na kvalitnom zvuku záleží. Pokiaľ aj vy hľadáte vhodné reproduktory, s ktorými sa zážitok z filmov alebo hudby zmení na nepoznanie, prečítajte si nasledovné informácie. Výber reproduktorov býva často zložitejší hneď z viacerých príčin.

Na trhu existuje niekoľko výrobcov a značiek, pričom v podstate každý výrobca tvrdí to isté – jeho reproduktory sú tie najkvalitnejšie. Problém tiež spočíva vo vhodnom spárovaní a rozmiestnení reproduktorov v priestore, čo záleží najmä na akustike. Posledný aspekt, ktorý by ste pred kúpou mali zvážiť, je samotný dizajn. Reproduktory by ste mali zladiť k ostatným kusom nábytku vo vašej obývačke.

 

Veľkosť a rozmiestnenie reproduktorov

Každý reproduktor potrebuje mať svoj vlastný priestor. Nezáleží na tom, či ide o stĺpový alebo regálový reproduktor, musíte myslieť na to, aby sa zvukové vlny neodrážali po miestnosti, čo značne znekvalitní počúvanie hudby.

Ak je miestnosť, do ktorej sa reproduktory chystáte umiestniť, menšia, určite siahnite po regálových nie príliš veľkých reproduktoroch. Tie sa vyznačujú dôkladným zvukom a navzájom sa neovplyvňujú ako stolové reproduktory. Lepší zvuk basov dosiahnete, ak si k reproduktorom zaobstaráte aj subwoofer.

 

Reproduktory vyskúšajte

Pokiaľ máte možnosť reproduktory pred zakúpením vyskúšať v nejakej posluchovej miestnosti, určite tak urobte. Podobný postup vám jednoznačne uľahčí výber.

 

Na čo si dávať pozor?

* Myslite na to, že v niektorých prípadoch vám môže problémy spôsobiť práve zosilňovač, ktorý zvuk skreslí a pozmení za účelom správneho fungovania reproduktorov.

* Samozrejme, nie je všetko len o reproduktoroch, záleží aj na kvalite skladieb, ktoré si púšťate

* Pred rozmiestnením reproduktorov si určite prečítajte návod, ktorý vám poskytne informácie o ich ideálnom umiestnení

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.