Ako správne uchovávať kráľovský mok?

Ako správne uchovávať kráľovský mok?

Hrozno už dozrelo a nová úroda sa pomaly dostáva do fliaš. A s ním ďalší príbeh o pôde, slnku, vlahe a ľuďoch, ktorí zasvätili svoj život kráľovskému moku. Tým sa však príbeh vína nekončí. Víno je potrebné správne skladovať, aby mohlo dozrieť, a pred podávaním ho správne vychladiť. Keď príde jeho čas, poteší vaše zmysly lahodnou chuťou, dokonalou vôňou a farbou. Víno je živý organizmus. A aj keď je vo fľaši, vyžaduje si svoje.

Pre víno je ideálny tmavý priestor bez slnečného svetla a UV žiarenia s konštantnou teplotou a vlhkosťou okolo 70 %. Pri nižšej vlhkosti korkové uzávery vysychajú, zmršťujú sa a víno začne degradovať. Pri vyššej vlhkosti hrozí riziko šírenia plesní.

Víno neznáša otrasy. Víno potrebuje pokoj, aby mohlo dozrievať a rozvíjať sa. Vyžaduje si aj čistý vzduch bez akýchkoľvek cudzích pachov, ktoré by mohli ľahko preniknúť cez korkový uzáver a víno znehodnotiť.

Presne taká je situácia v starých murovaných pivniciach, ktoré nájdete pod šľachtickými sídlami, vo vinohradníckych oblastiach a krajinách, kde je víno neodmysliteľnou súčasťou kultúry a tisícročných tradícií.

Ak máte k vínu vzťah a chcete mu dopriať čas a náležitú starostlivosť, aby mohlo dozrieť aj bez vínnej pivnice, oplatí sa zaobstarať si domácu vínotéku. Ak máte v zbierke hodnotné vína alebo dokonca vína s investičnými parametrami, mala by to byť skutočne výnimočná vínotéka: trojzónová skriňová vínotéka ASKO WCN311942G na skladovanie, archiváciu a podávanie vín. A pod kuchynskú linku môžete umiestniť menšiu dvojzónovú vínotéku, ktorá poskytne ideálne prostredie pre správne vychladené mladé biele a červené vína. Spotrebiče ASKO si môžete pozrieť v dizajnovom showroome v Prahe a teraz aj v Bratislave.

Vínotéka ASKO WCN311942G s wifi poskytuje ideálne prostredie na skladovanie, zrenie a podávanie až 190 fliaš vína v troch samostatných, individuálne regulovateľných teplotných zónach. Každá z nich má dokonalú reguláciu teploty a vlhkosti, zabezpečuje rovnomerné prúdenie vzduchu bez chvenia, ako aj ochranu pred pachmi a UV žiarením. Inteligentnú vínotéku s integrovaným wifi pripojením možno nielen pohodlne ovládať prostredníctvom mobilného telefónu, ale vďaka mobilnej aplikácii Vivino je prepojená aj s rozsiahlou databázou informácií o víne, a tak funguje ako virtuálny someliér a archivár. Servírovací priestor vínotéky je vybavený systémom farebne nastaviteľného osvetlenia na vytvorenie tej správnej atmosféry pri degustácii. Z remeselne dokonalých drevených políc s teleskopickými výsuvmi cítiť dotyk ľudských rúk a o všetko ostatné sa postará pokročilá technológia. Vínotéka získala najprestížnejšie ocenenie za dizajn iF GOLD AWARD a stojí 6 939 EUR.

Podstavná vínotéka ASKO WCN25842G s wifi môžete umiestniť pod pracovnú dosku, aby ste mali lahodný nápoj vždy po ruke. Má dve teplotné zóny – na skladovanie vína a podávanie červeného alebo bieleho vína v optimálnych podmienkach. Pomocou aplikácie ASKO môžete naskenovať etiketu, načítať údaje z databázy Vivino a pridať ich do digitálnej evidencie svojich vín. Vnútorné osvetlenie možno nastaviť podľa osobných preferencií a okolitého osvetlenia. Dvierka sa otvárajú pomocou mechanizmu push2open, a preto môžu zostať úplne ploché a bez úchytiek, aby dokonale ladili s moderným dizajnom kuchyne. Vínotéka získala najprestížnejšie ocenenie iF Design Award, jej cena je 3 069 EUR.

Comfort Program

Luxusné spotrebiče ASKO si môžete zakúpiť u vybraných predajcov alebo v dizajnovom showroome ASKO v Prahe a Bratislave v rámci prémiovej služby Comfort Program. Táto služba zahŕňa nadštandardné odborné poradenstvo pri výbere a používaní spotrebičov, každodennú asistenciu pri riešení neočakávaných situácií a 7-ročnú záruku na všetky spotrebiče. Zákazníkom prináša najvyšší možný komfort a je výhodná aj pri prenájme luxusných nehnuteľností. V neposlednom rade sa zákazníci stávajú členmi rodiny ASKO a značka ASKO na nich myslí aj po zakúpení spotrebičov prostredníctvom pozvánok na eventy, zážitkové večery, spoločné aktivity či informácie o produktoch.

Comments are closed.