Pomôcky pre domáce cvičenie

Pomôcky pre domáce cvičenie

Neradi navštevujete telocvične a radi by ste cvičili v pohodlí domova? Existuje milión cvičebných pomôcok, z ktorých si môžete vybrať.  Ak ste v cvičení noví, je ťažké rozhodnúť, ktorý produkt je pre váš tréning najvhodnejší. Možno vám napadajú otázky typu: Mám si kúpiť domácu telocvičňu? Alebo mi stačia činky? Alebo si mám kúpiť kardio stroj, ako je napríklad bežiaci pás alebo stacionárny bicykel?   Pre začiatočníka je ťažké sa rozhodnúť.

Pred skokom do detailov by sme vám chceli zablahoželať, pretože ste urobili prvý krok smerom k zdravšiemu a lepšiemu životu. Je skutočnosťou, že pravidelné cvičenie je životne dôležité pre zdravý životný štýl. A ak máte fitness potreby, môžete s nimi trénovať, kedykoľvek budete chcieť. Nemusíte ísť do posilňovne a strácať čas a peniaze.

Dobre zvolené cvičebné pomôcky pre domácnosť vám poskytnú roky tréningu. Niektorí ľudia cvičením doma získavajú lepšie výsledky ako cvičením v  telocvični.

 

Kardio cvičebné pomôcky

Chcete schudnúť, potrebujete niečo na spálenie kalórií? Chcete zvýšiť kapacitu pľúc a posilniť svoje srdce? Chcete zvýšiť prirodzene metabolizmus tela?

Potom potrebujete niečo, čo vám umožní vykonávať kardiovaskulárny tréning (aeróbne cvičenia). Mali by ste si vybrať z prístrojov, ako sú:

*Cvičné bicykle alebo ležiace bicykle

*Veslové stroje

*Bežecké pásy

*Eliptické trenažéry

*Schody stupňovité alebo horolezecké

*Cross trenažéry

*Pedálové cvičenia

Samozrejme, existuje niekoľko ďalších, ale to sú najlepšie telocvične vybavenie pre kardio.

 

Prístroje na budovanie svalov

Využitím gravitácie, telesnej hmotnosti, vonkajšej hmotnosti alebo napätia ako odporovej sily vám tieto zariadenia pomáhajú budovať silu. Rovnako ako u kardio zariadení, štýly a ceny sa značne líšia, od drahých profesionálnych zariadení, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v telocvičniach a zdravotných kluboch až po cenovo dostupné prenosné domáce modely. Ak s cvičením len začínate, určite vám postačia pre začiatok činky a dobrá karimatka na cvičenie.

Ďalšie cvičebné modely a pomôcky na inšpiráciu nájdete na stránke Vetroshop.sk.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.