Ako znížiť tepelné straty a ušetriť na vykurovaní

Ako znížiť tepelné straty a ušetriť na vykurovaní

Realizovať zateplenie strechy by malo byť vždy prvoradé

V dnešnej dobe je veľmi častá modernizácia klasických bytových domov a panelákov formou zateplenia. Je to jednak žiadaná operácia vzhľadom na dosiahnutý vek a stav konkrétnej stavby, a zároveň je to efektívna investícia do budúcnosti, ktorá nám tak navždy eliminuje naše nevýhodné úniky tepla. Pri tomto procese, by sme však nemali zabúdať na azda najnosnejšiu zložku celej budovy, ktorou je samotná strecha. Realizovať zateplenie strechy, by malo patriť k prvoradým krokom pri obnove starších objektov. Práve strecha, ako koruna každej stavby, za celé tie roky znáša asi najväčší podiel všetkých prítomných poveternostných, ako aj okolnostných vplyvov, ktoré ju môžu vážne poškodiť. Preto by jej v prípade žiadaného zatepľovania, či obnovy pôvodných materiálov malo patriť výsadne miesto.

 

Vnútorné zateplenie stropu pre lepšiu pohodu

Je tendencia, že pri zatepľovaní budov sa zväčša kladie hlavý dôraz na vonkajší plášť, pričom sa úplne zabúda na vnútorné priestory, ktoré rovnako tak disponujú rôznymi formami úniku tak dôležitého tepla z domácnosti. Týka sa to najmä miestnosti, ktoré majú vysoké stropy, ako aj izby, ktoré sú pre ich nevyužívanie zriedka kedy vykurované. V takýchto prípadoch, je veľmi efektívnym riešením aj vnútorné zateplenie stropu, ktoré tak podstatne zníži hodnoty unikaného tepla. Všetci dobre vieme, že zima ide od nôh. Tento aspekt sa týka najmä spodných a vrchných bytov, ktoré tak nemajú odkiaľ brať potrebnú kapacitu tepla a musia si vystačiť s vlastnými kompenzačnými riešeniami. Využitím stropného zateplenia hravo tieto nedostatky odstránite a vašej domácnosti tak doprajete zaslúženú tepelnú pohodu.

 

Bezúdržbové plastové okná šetria váš čas aj peniaze

Neodmysliteľnou súčasťou pri zatepľovaní priestorov sú zaručene aj okná. Veď práve tie prichádzajú najčastejšie do kontaktu s vonkajšou teplotou, a to ich neustálym otváraním a zatváraním. Preto treba v prvom rade dbať na ich technické prevedenie, či použité materiály, ktoré nám tak dožičia želanú izoláciu. Už dlhé roky sa takýmto riešením javia byť bezúdržbové plastové okná, ktoré ponúkajú spoľahlivú funkciu pri udržiavaní tepla, ako aj ochranu pred vonkajším vyčíňaním počasia. Stačí sa raz rozhodnúť pre naše okná a už nikdy nebudete musieť riešiť rôzne nedostatky, či odchýlky v zaužívaných trendoch. Náš okenný systém totiž v sebe spája modernosť a úžitkovosť na jednom mieste, čím získate naozaj nadčasové riešenie pre vašu domácnosť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.