Správná ochrana zahradního bazénu

Správná ochrana zahradního bazénu

Bazén můžeme dnes vidět skoro na každé zahradě. je to prima mít v horkých dnech dokonalé osvěžení a pro děti skvělou zábavu.

 

Výroba ochranných plachet a odborná firma

Jestliže máme zájem o krycí plachty , které plní dokonce několik funkcí, bude nás jistě zajímat i složení materiálu. Tyto plachty mohou být z nejrůznějšího materiálu, většinou jde o vysoce pevnostní materiál a v takovém případě můžeme plachtu použít i jako bezpečnostní plachtu, která je navíc doplněna i o ocelové výztuže pro lepší pnutí. Jde samozřejmě o bezpečnost malých dětí a také domácích mazlíčků.

Co se týká odborné firmy, tak trh nabízí velké množství nabídek firem, které se právě výrobou plachet zabývá. Plachty mohou být i potištěny nějakým logem, máme pak originální krycí plachtu na bazén.

 

Jaké jsou výhody takových plachet

Jako prvotní bod výhod bychom měli uvést cenu. Ta je v porovnání s jinými možnostmi ochrany bazénu podstatně nižší než u pevných krytů v podobě lamel a podobně. Další výhodou je, že například běžná plachta na  bazén, kterou máme nataženou na hladině, může také částečně působit jako „urychlovač“ pro ohřev vody. Hlavní únik tepla je způsoben odpařováním. Důkazem toho bude skutečnost, že voda v nevytápěném vodním útvaru je vždy o 2-3 stupně chladnější než denní průměr prostředí. Jakýkoliv kryt, který může chránit bazén před atmosférickou teplotou, zabrání odpařování. Ovšem tyto plachty vlastně plní také ochrannou funkci, kdy plachtu využíváme pro ideální zakrytování bazénové vody, která je tak dobře chráněna před listím, větvemi a jinými nečistotami. Určitě můžeme díky takovým ochranným plachtám mít prodlouženou sezónu koupání.

 

Plachty pro atypický bazén

Určitě bychom chtěli být alespoň v něčem trochu odlišní od ostatních. Můžeme si vybrat například atypický tvar zahradního bazénu, to nemají všichni a můžeme být v tomhle směru originální. K zahradě prostě bazén patří a tak bychom měli uvažovat nad tím, jak o něj pečovat. Krycí plachta je jednou z možností, jak se dostatečně o bazén starat. Můžeme mít bazén v atypickém tvaru a přizpůsobit tomu i všechny doplňky. Plachta je jedním z nich. Právě takové plachty můžeme mít zhotoveny přesně podle přání a požadavků. K tomu všemu se přidají i doplňky, které k tomu patří a máme na léto vystaráno.

 

Údržba krycí bazénové plachty

Pokud si pohráváme s myšlenkou, že údržba takové plachty bude hodně pracná, musíme každého ubezpečit, že údržba je opravdu velmi snadná. Stačí použít proud vody třeba z vysokotlaké myčky a necháme plachtu proschnout na slunci. V zimním období musíme počítat také s tím, že bazén bude chtít přezimovat. Proto jsou na trhu i zimní plachty, které jsou z odolného materiálu. Déšť, sníh i mráz  nemají v takovém případě šanci. Objevíme – li přece jenom nějakou trhlinku na jakékoliv plachtě a nejen zimní, měli bychom co nejdříve zavolat odborného technika, který jistě ví, jak tento problém odstranit.

Pokud bychom potřebovali v tomhle směru poradit nejen s výběrem materiálu, stačí kontaktovat odbornou firmu, která má tyto služby ve svém portfoliu a zajistí nám tak kompletní servis.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.