Urobte si poriadok v elektrickej kabeláži

Urobte si poriadok v elektrickej kabeláži

Niekedy prídeme k hotovému interiéru s elektrickými rozvodmi a s rozmiestnenými zásuvkami. Inokedy je to na nás, ale aj tak sa nám nepodarí vždy presne odhadnúť, kam s nimi. Potom nám v niektorých miestach chýbajú a riešime to neštandardnými rozdvojkami a predlžovačkami vedenými po podlahe. Existuje však aj lepšie riešenie – implementované výklopné a výsuvné zásuvky do podlahy a do stolu.

 

Najviac zariadení pripojujeme na pracovnom stole

Home office kút, domáca pracovňa, ale aj stoly s počítačmi v detskej izbe – tam všade potrebujeme obrovské množstvo zásuviek. Podobný problém ale môžeme mať doma v dielni a v garáži. Aj tu je z bezpečnostných dôvodov, a aj z dôvodu jednoduchého udržiavania poriadku, lepšie zásuvky implementovať do podlahy a do stolov.

 

Výsuvné zásuvky sú riešením pre revitalizované podkrovie

S problémom, kam zo zásuvkami, sa môžeme stretnúť tiež pri rekonštrukcii a zobytňovaní podkrovia. Často nie je možné štandardné vedenie kabeláže v stenách, alebo nám nepríde najlepším. Jednou z dobrých volieb je vedenie elektrickej kabeláže v podlahe. Ale ani zásuvky nemusíte umiesťovať štandardne na stenu. Práve tu je ideálne ich umiestnenie v podlahe do výsuvných alebo výklopných zásuviek. Praktické výsuvné zásuvky nemusia byť inštalované len na stoly. Hodia sa aj do podlahy a práve stavba podlahy v podkroví nám často umožňuje ich inštaláciu.

 

Výklopné zásuvky upracú každú firmu

Podobným pomocníkom sú výklopné zásuvky, ale aj tie výsuvné, v kanceláriách. Niekedy až neuveriteľné množstvo kabeláže sa tak uprace a skryje. Vznikne lepšia prehľadnosť pokiaľ ide o pripojenie elektrických zariadení. Všetko je bezpečnejšie pre ľudí aj pre techniku. Zásuvky je možné inštalovať ako výklopné a výsuvné, do podlahy alebo do stolov. Môžu mať implementované taktiež IT konektory. Bežné býva USB alebo HDMI.

Praktickou je tiež implementovaná ochrana IP20, ktorá zaisťuje ochranu proti vniknutiu vody, ale aj prstov či iných malých telies. Výklopné a výsuvné zásuvky v celej škále modelov a za dobré ceny nájdete v ponuke e-shopu GTVkovanie.sk, ktorý prevádzkuje KOV-TECH trade.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.