Ekonomické dôvody a rastúce nároky na hygienu zvyšujú dopyt po kabínkových systémoch

Ekonomické dôvody a rastúce nároky na hygienu zvyšujú dopyt po kabínkových systémoch

V súčasnej dobe, kedy sú na hygienu a čistotu vo verejnom priestore kladené vyššie nároky než tomu bolo v minulosti, spoločnosti hlásajú zvýšený dopyt po realizáciách nových verejných toaliet, prezliekarní a spŕch. Očakávajú sa špičkové technológie, vysoké hygienické štandardy a samozrejme aj energetická efektivita a úspora.

Tento aktuálny trend potvrdzuje aj firma Sanela, ktorá sa špecializuje okrem klasickej sanitárnej techniky aj na zákazkovú výrobu na mieru kabínkových riešení vo verejnom priestore. „Priestory rozdeľujeme do kabíniek a kojí, kedy ide vo väčšine prípadov o zákazkovú výrobu. Do interiérov, ktoré sú vystavené zvýšenej miere vlhkosti inštalujeme steny vyrobené z laminátu HPL. Ide o hygienicky a zdravotne nezávadný povrch, ktorý naviac vydrží vyššiu mieru zaťaženia a dennodenné používanie. Jeho životnosť je pritom výrazne dlhšia než v prípade klasických materiálov, “ ozrejmuje za spoločnosť Sanela Pavel Rybka.

Rastúci dopyt po kabínkových systémoch výrazne ovplyvňuje aj finančný faktor. Výstavba je nielen rýchlejšia ale aj výrazne lacnejšia než v prípade murovaných priečok. Ich konštrukcie sú pritom trvácne a odolné aj voči prípadnému vandalizmu. Tieto faktory tak predurčujú kabínkové systémy ako moderné riešenie vo verejnom priestore.

S rastúcimi cenami energií sa spoločnosti a firmy zameriavajú aj na energetickú efektivitu a špičkové technológie. Príkladom toho je aj nová kancelárska budova Lakeside Park v Bratislave, ktorá získala ako prvá na Slovensku prívlastok Anti-Covid administratívna stavba, čo len potvrdzuje súčasný trend po zvýšených hygienických štandardoch…

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.