Nové rúry Gorenje OptiBake pre jednoduchší život

Nové rúry Gorenje OptiBake pre jednoduchší život

Gorenje práve uvádza na trh novú generáciu inteligentných XXL rúr. Ako mávnutím čarovného prútika s nimi môžete variť, piecť až na piatich úrovniach naraz, grilovať, fritovať bez tuku, rozmrazovať alebo udržiavať hotové jedlo v teple. Súčasťou výbavy týchto moderných spotrebičov je aj možnosť pridať  k vašim kulinárskym dobrodružstvám paru. Zvládnu teplotu až 300 °C, takže nie je problém pripraviť si doma dobroty ako v pravej talianskej pizzerii alebo kamennej peci. A to dokonca aj na diaľku prostredníctvom telefónu a aplikácie. Skvelé je, že rúry sa aj automaticky vyčistia. A je už len na vás, ako strávite voľný čas navyše.

 

Veľa úloh naraz

Vďaka inovatívnemu konštrukčnému riešeniu majú nové rúry mimoriadne veľký plne využiteľný objem 77 l a patentovaný tvar vnútorného priestoru HomeMade, ktorý je inšpirovaný tradičnými klenutými pecami na drevo. Práve tento zaoblený tvar spolu s cirkuláciou vzduchu MultiFlow 360° zaručuje profesionálne rovnomerné pečenie a prípravu viacerých jedál naraz bez miešania vôní a chutí, a to až na piatich úrovniach naraz. Môžete tak pokojne upiecť základ na polievku, predjedlo, hlavné jedlo s prílohou a dezert naraz.

 

Ako z kamennej pece

Nové rúry majú naozaj veľký rozsah. S presnosťou na jeden stupeň si môžete zvoliť teplotu od 30 °C, ktorá je ideálna na podporu kysnutia, až po mimoriadnych 300 °C, pri ktorých si môžete pripraviť naozaj chutnú a chrumkavú pizzu, focacciu, tortilly a mnoho ďalších dobrôt, ktoré potrebujú poriadne rozpálenú rúru alebo pec s rovnomerným prúdením vzduchu.

Dokonca majú aj samostatný program Pizza určený na pečenie týchto dobrôt pri teplote 300 °C, takže vám nič nebráni v tom, aby ste si doma pripravili najlepšiu pizzu v meste. A nemusíte sa obávať, že by vaši hostia museli čakať. Vďaka funkcii PreHeat bude predhriata do piatich minút a všetko ostatné je už len otázkou krátkeho času, kedy si možno spoločne vychutnáte pohár dobrého vína.

 

Šéfkuchárom naozaj jednoducho

Nové rúry Gorenje OptiBake majú programovací modul až s 22 osvedčenými automatickými programami, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov. Stačí vybrať typ a hmotnosť potraviny a stlačiť štart. O zvyšok sa postará rúra.

Pre skúsenejších kuchárov však majú aj funkciu StepBake na pečenie v dvoch alebo troch krokoch. Pečenie krok za krokom sa hodí pri príprave jedál, ktoré si počas prípravy vyžadujú zmeny teploty. Napríklad lazane, ktoré je potrebné najprv piecť pri strednej teplote, aby sa všetky ingrediencie chuťovo spojili, a na záver ich sprudka zapiecť, aby povrch krásne zhnedol a pokryl sa zapečenou šťavnatou kôrkou. Pri pečení krok za krokom zadáte na začiatku všetko potrebné a počas pečenia nemusíte už nič meniť.

 

Para a teplotná sonda: poslovia božsky lahodnej chuti

Na pomoc si môžete prizvať aj paru pomocou funkcie SteamAssist pri modeloch so zásobníkom na vodu alebo funkciu ExtraSteam, pri ktorej stačí naliať vodu do pekáča a zapnúť funkciu pary, aby sa para vytvorila presne vtedy, keď to bude potrebné. Práve vďaka pare bude mäso plné šťavy, pečivo nadýchané a zelenina svieža, chrumkavá a zachová si vitamíny, minerály a pôvodnú farbu a štruktúru.

Niektoré modely sú vybavené aj teplotnou sondou, ktorá spolu s programom na automatické pečenie mäsa zaručuje, že bude upečené presne tak, ako potrebujete. Keď nastane tá chvíľa, dá vám sama vedieť, že je čas prestrieť stôl.

 

Fritovanie bez tuku

Pre tých, ktorí jedia zdravo, ale radi by si dopriali chuť chrumkavej a šťavnatej vyprážanej dobroty bez tuku, je tu funkcia AirFry. Funguje podobne ako teplovzdušná fritéza a za chvíľu pripraví napríklad hranolčeky alebo obaľované rybie nugetky len s kvapkou oleja alebo aj bez neho.

 

Jednoduché používanie

Nechcete strácať veľa času čítaním návodov? Nemusíte. Ovládanie nových pomocníkov je totiž jednoduché a intuitívne pomocou centrálneho ovládacieho gombíka a veľkorysého displeja. Pre milovníkov nových technológií sú niektoré rúry vybavené aj systémom ConnectLife – tie možno jednoducho ovládať aj na diaľku prostredníctvom aplikácie, ktorá je zároveň aj zdrojom tipov a receptov.

Medzi ďalšie výhody nových rúr Gorenje OptiBake patrí aj pomalé pečenie, šetrné rozmrazovanie, ohrievanie tanierov a mnohé ďalšie. K pohodliu v kuchyni prispieva aj postupné tlmené zatváranie dvierok alebo teleskopické výsuvy na dvoch úrovniach. Vnútorný priestor rúr je vyrobený z mimoriadne odolného smaltu SilverMatte, ktorý sa ľahko udržiava v čistote; v závislosti od modelu pomocou pyrolýzy, pary alebo vďaka katalytickému krytu ventilátora.

https://sk.gorenje.com

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.