Zbohom tepelným únikom

Zbohom tepelným únikom

Letná sezóna je v plnom prúde a spolu s ňou prichádza ruka v ruke aj obdobie, kedy by ste mali myslieť na prerábku či renováciu domu. Ošetriť všetky spôsoby, akými z neho počas zimných mesiacoch uniká teplo, zmeniť jeho fasádu a podobne.

 

Okná, ktoré neprefukujú

Ak už dlhšie zvažujete výmenu okien, teraz je tá správna doba. Pri plastových oknách je výhodou to, že sa o nich nemusíte starať. Neprefukujú ako tie staré drevené. Pokiaľ však momentálne na výmenu okien nemáte financie, môžete pred nich položiť stočenú deku alebo textil, ktoré zabránia únikom tepla.

 

Zaobstarajte si koberce

Koberec je nielen dekoratívnym doplnkom do domácností, ale slúži aj ako tepelný izolant. Kobercesú skvelou voľbou hlavne do domácností, ktoré sa vykurujú ťažšie. Prinesú vám nevídaný komfort, sú totiž teplé a príjemné na dotyk.

 

Tajný trik s radiátorom

Ak nemáte zateplené steny, môžete vyskúšať tajný trik a za radiátor položiť hliníkovú reflexnú fóliu. Tá poľahky odrazí teplo do miestnosti a radiátor vám tak nebude zbytočne vyhrievať stenu.

 

Na topenie využite brikety

Briketami ušetríte životné prostredie až dvojnásobne (vyrábajú sa totiž z „odpadu“ a ich spaľovanie nezaťaží vzduch). Drevené brikety sú tiež ľahko skladovateľné a manipulovateľné.Odpadnú vám starosti s drevom, vhodnou kúpou a jeho uložením, brikety sa nakupujú v paletách, vďaka ktorým ušetríte kopu miesta. Určite vás poteší správa, že aj popol z brikiet a peliet nevyjde navnivoč. Môžete ho totiž použiť ako prírodné hnojivo.

Brikety sa hodia do kozubov, kotlov aj pecí, zatiaľ čo pelety môžete použiť v kotloch a krboch s automatickým podávaním.

Brikety sa tiež môžu pýšiť  vysokou výhrevnosťou a dĺžkou horenia – siahnuť môžete aj po „nočných“ briketách, ktoré vám udržia v dome teplo aj počas doby vášho spánku –  tie sú vyrábané z čistenej kôry.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.