Zabúdate zatvárať okná? Ako situáciu vyriešiť?

Pravidelné a dostatočne dlhé vetranie je pre každú stavbu veľmi dôležité. Vetranie by nemalo byť príliš krátke, aby sa vzduch v interiéri stihol dostatočne vymeniť a zabránili sme vlhkosti. Pri zbytočne dlhom vetraní ale dochádza v zime k tepelným stratám, ktoré znamenajú vyššie výdavky na vykurovanie. Zabúdate pri vetraní zatvárať všetky okná a sú vaše tepelné straty vyššie? Aj tento problém môže vyriešiť moderné technológie. Konkrétne sa jedná o samozatváracie okna.

Zabúdate zatvárať okná? Ako situáciu vyriešiť?

Okná sa môžu sami zatvárať!

K obyčajným oknám je potrebné prísť dvakrát. Prvýkrát ich otvoriť a druhýkrát zatvoriť. Pokiaľ ale vo svojej domácnosti budete mať samozatváracie okná, stačí k nim prísť iba raz. Pri ich otvorení totiž nastavíte aj interval, za ako dlho sa majú okná zatvoriť. Proces zatvorenia a zamknutia okenných krídel bude potom vykonaný úplne automaticky a bez nutnosti vašej účasti. O aké okná sa jedná a kde ich nájsť?

 

Okná Winflip od Bohemiaplast

Automatické zatváranie okenných krídel je schopný zabezpečiť systém Winflip. Systém Winflip je možné inštalovať do rôznych druhov okenných krídiel a vždy zaistí maximálne presný a bezpečný chod. Jedná sa o patentovaný výrobok kvalitný rakúskej spoločnosti. Na našom trhu tento model ešte neponúka mnoho predajcov, ale predajcovia sa dajú nájsť. Jednou z mála firiem, ktorá ponúka samozatváracie okná Winflip na našom území je Bohemiaplast. Bohemiaplast je jedným z najtradičnejších a najuznávanejších výrobcov okien a výplní stavebných otvorov na našom trhu.

 

Winflip v mnohých verziách

Systémy Winflip sa hodia pre každé využitie a pre každú stavbu. Nielen pre rodinné domy a byty, kde by ste mohli zabudnúť zatvoriť okná, ale aj do firiem. Sami si totiž zvolíte dĺžku otvorenia okenného krídla, takže v lete po príchode do práce stačí len, aby zamestnanci nadstavili dobu otvorenia na 8 hodín a okná sa po skončení pracovnej doby automaticky zatvoria. Systémy Winflip je možné objednávať do novo vyrábaných okien, ale tiež inštalovať priamo na existujúce okná. Funkčnosť oboch systémov je nemenná. Voliť tiež môžete medzi Winflip s analógovým ovládaním a Winflip s digitálnym nastavením doby otvorenia.

Detailné rozdelenie a informácie o systéme Winflip nájdete na www.bohemiaplast.cz.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.