Vyberáte záhradnú pergolu? Vyskúšajte hliník namiesto dreva

Vyberáte záhradnú pergolu? Vyskúšajte hliník namiesto dreva

Hliníkové pergoly ponúkajú skvelé riešenie, ako posedieť na čerstvom vzduchu aj za zlého počasia. Aké sú ich najväčšie výhody oproti pergolám z iných materiálov?

Túžite nájsť spôsob, ako odpočívať vonku, i keď práve prší? Možno už ste uvažovali o nákupe záhradného altánku alebo pergoly, ale váhate pri výbere vhodného materiálu. Skvelou voľbou by mohla byť hliníková pergola. V našom článku sa dozviete prečo.

 

Ľahká údržba a dlhá životnosť

Hliníkové pergoly dlho vydržia, takže sa nemusíte báť neustálych opráv ani nutností pergolu za pol roka vymeniť. A pokiaľ vás desí, že sa o ňu budete musieť stále starať, lakovať ju a udržovať, máme pre vás dobrú správu. Hliníkové pergoly sú takmer bezúdržbové a bez problému odolajú vplyvom počasia.

Raz za čas pergolu iba trochu vyčistíte – nepotrebujete k tomu nič viac než tlakovú hadicu a vhodný čistiaci prostriedok. Určite sa ale vyhnite agresívnym prípravkom.

 

Môžete ju umiestniť kamkoľvek

Hliníkovú pergolu môžete umiestniť do záhrady alebo ju využiť inak –  k zastrešeniu parkovacieho miesta, či k vytvoreniu posedenia priamo na vašej verande. Môže sa opierať kratšou stranou o stenu alebo byť zapustená do steny dlhšou stranou, alebo stáť voľne v priestore. Vďaka jednoduchému a čistému designu sa naviac bude skvele hodiť do akéhokoľvek prostredia.

 

Najlepšia voľba? Bioklimatická pergola

Multifunkčná bioklimatická pergola je nadštandardne vybavená a poteší i náročných. Pýši sa strešným slnolamom, vďaka ktorému sa dajú lamely naklopiť tak, aby odrážali slnečné žiarenie. Strecha môže byť naviac rozdelená do niekoľkých sekcií, ktoré možno individuálne ovládať. Lamely môžete v každej sekcii polohovať podľa svojej momentálnej potreby.

V prípade dažďa môžu lamely poslúžiť ako klasická strecha – možno ich totiž zaklopiť aj celkom  vodorovne.

Bioklimatickú pergolu si môžete vybaviť podľa svojich predstáv. Ľahko k nej zoženiete radu doplnkov, ktoré vám posedenie ešte viac spríjemnia – napríklad vonkajšie žalúzie alebo LED osvetlenie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.