Sklenené dekorácie pre náš dom

Sklenené dekorácie pre náš dom

Sklenené dekorácie sú módne a stále viac sa používajú pri výzdobe interiéru. Prečo by sme mali investovať do sklenených obrazov alebo krájacích dosiek?

 

Tvrdené sklo – materiál budúcnosti

Tvrdené sklo je jedným z najodolnejších dekoratívnych materiálov, ktoré sú dostupné na trhu. Je odolné voči pôsobeniu vysokých teplôt a mechanickému poškodeniu. A práve tieto dva faktory sú príčinou čoraz častejšej voľby sklenených panelov do kuchyne namiesto tradičných obkladov. Na rozdiel od obkladov sa sklo nedrví, neodpadáva, a vďaka špičkovej tlačovej technológii sú farby živé a nevyblednú ani po dlhej dobe používania. Tvrdené sklo praská veľmi zriedkavo, ale ak k tomu dôjde, rozbije sa vo vnútri, nie navonok, čo minimalizuje riziko zranenia. Sklenené dekorácie sa tiež ľahko udržujú čisté, stačí len voda a trochu čistiaceho prostriedku.

 

Módna a moderná kuchyňa

Kuchyňa už dávno neplní len úžitkovú funkciu. Teraz je to miesto, kde trávime veľkú časť dňa, často je otvorená do obývacej izby, a práve preto by mali byť štýly zariadenia oboch miestností zladené. Nie je prekvapivé, že v zariadení obývacej izby a kuchyne prevláda škandinávsky štýl. Vďaka jednoduchým formám a neutrálnym farbám sa cítime útulne a pohodlne a k neutrálnym farbám je navyše ľahké vybrať doplnky v takmer akejkoľvek farbe. Sklenené kuchynské hodiny v tvare kruhu alebo obdĺžnika dokonale ladia so škandinávskou atmosférou interiéru. Mimochodom, s hodinami na stene už nikdy nezabudnete vypnúť variace sa cestoviny.

 

Sklenené dosky – revolúcia vo vašej kuchyni

Jedným z najčastejšie používaných kuchynských predmetov je doska. Používame ju minimálne niekoľkokrát počas dňa, a preto je dôležité, aby bola trvanlivá a odolná voči poškriabaniu. To rozhodne nemožno povedať o plastových doskách, ktoré by už po niekoľkých použitiach bolo vhodné vymeniť. Bambusové dosky sú odolnejšie, ale ťažko sa udržujú čisté. Alternatívou klasických krájacích dosiek sú sklenené dosky z tvrdeného skla. Tieto dosky vám budú slúžiť mnoho rokov v nezmenenom stave, a ak to bude nutné, môžete na ne bez problému položiť horúci hrniec alebo pekáč. Krájanie mäsa bude oveľa pohodlnejšie po dokončení krájania stačí dosku umyť čistiacim prostriedkom. Vďaka hladkému povrchu ľahko a rýchlo odstránite všetky zvyšky. Netreba ho špeciálne sparovať ani dezinfikovať, čo je veľkým uľahčením v porovnaní s klasickými doskami na krájanie. Vďaka originálnym potlačiam sú sklenené dosky na krájanie nielen užitočné, ale aj dekoratívne vnesú do interiéru čerstvú energiu a zapadnú do štýlu každej kuchyne.

Sklenené dekorácie sú novým trendom, ale stále zreteľnejším. Vďaka moderným technológiám bude tvrdené sklo odolávať oveľa väčšiemu počtu faktorov ako klasické obklady alebo plast, a vďaka možnosti tlače neobmedzeného počtu motívov budú dosky a sklenené hodiny jedinečnou výzdobou každej kuchyne.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.