Skvelé tipy pre vaše bývanie

Skvelé tipy pre vaše bývanie

Zariaďte si dom alebo byt podľa vašich predstáv. Je to tak jednoduché. Stačí si osvojiť pár trikov, využiť tie najlepšie kombinácie farieb, motívov, materiálov doplnkov a nábytku a zvoliť správne rozmiestnenie. Môžeme vám zaručiť, že to nebude žiadna nuda!

 

Rodinný dom verzus byt

Pozitív rodinného domu je určite omnoho viac než pozitív bytu, ale každý pozná určite svoju pravdu. My vám chceme vyzdvihnúť tie najlepšie, aby sa vám lepšie rozhodovalo, ak túžite po novom domove. Rodinný dom si dnes môžete postaviť na mieru za veľmi krátky čas, v závislosti od vašich preferencií, dostupnosti materiálu i tzv. “papierovačiek”. Ak sa vám všetko podarí nasmerovať na správnu cestu, a dom je už postavený, nastáva čas na kreatívne tvorenie.

To isté platí aj pre byt, avšak bytové jednotky sa nevyrovnajú životu v rodinnom dome. Ten poskytuje väčšie súkromie a väčší priestor. Pri zariaďovaní izieb postupujte podľa toho, ktoré časti domu budete najčastejšie obývať. Ak sa nedá zariadiť všetko hneď, neskôr dokončíte tie zvyšné. Samozrejmosťou bude zariadenie kúpeľne spotrebičmi, nábytkom, vaňami so sprchovými batériami  či sprchovými boxami s príslušnými sprchovými setmi. Nasleduje technická miestnosť, kuchyňa, spálňa, obývačka.

 

Ako zväčšiť a zútulniť priestor, v ktorom žijete

Ak máte menší byt alebo rodinný dom, jeho priestor si zbytočne nezahlcujte vecami tmavých odtieňov, veľkých vzorov, ktoré pohlcujú priestor a svetlo. Využite zrkadlá, zvislé vzory a kombinácie svetlých farieb, ktoré sem tam rozbije chladná. Vyhnite sa používaniu ťažkých materiálov na závesy, ako je napr. zamat, brokát a taktiež i veľkým a členitým vzorom, ktoré len zmenšujú a preťažujú priestor.

Použite kĺzavé, svetlé, lesklé materiály na obliečky, sedaciu súpravu, deky, prehozy, záclony i závesy. Taktiež aj sklenené predmety pútajú pohľady a navodzujú čistú atmosféru. Do tmavých kútov umiestnite lampy, podsvietenú knižnicu či regál s tzv. “ušiakom” a užívajte si svetlé chvíle pohody. Pracujte so svetlom i zeleňou a kombinujte ich s pestrými doplnkami. Využite hluché miesta na úložný priestor a presvetlite ich.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.