Výroba drevených schodov na Slovensku – to je Novodrevis

Výroba drevených schodov na Slovensku – to je Novodrevis

Drevo je tradičný materiál pre výrobu schodov. Poskytuje im správne vlastnosti a výborne vypadá. Žiadny iný materiál pre schody nie je tak žiadaný, a aj keď schody nakoniec vyrobíme z betónu, nakoniec ich obkladáme drevom. Tradičným slovenským výrobcom drevených schodíšť je Novodrevis.

 

Pre rodinné domy sú interiérové schody nevyhnutnosťou. A žiadne nie sú tak krásne ako drevené

U novostavieb máme viac možností voľby. Môžeme už od počiatku naplánovať výstavbu samonosného dreveného schodištia. Býva priamočiare, zmiešanočiare, s lomeným oblúkom, pravotočivé aj ľavotočivé. Dizajn aj úžitkové vlastnosti dáva dreveným schodom taktiež materiál. Tvrdými materiálmi sú buk, dub, alebo agát. Klasické lacnejšie riešenie je zo smreku. Drevené schody môžu byť tiež otvorené bez podstupníc, alebo s podstulnicami.

Ďalší efekt pridá schodom farba – či už morenie na žiadaný odtieň, alebo použitie silnovrstvej lazúry na niektoré časti schodov. Veľmi obľúbenou kombináciou je dnes prírodné drevo s bielo natretými prvkami, napríklad s podstupnicami a so zábradlím.

TIP: Výroba drevených schodov, to je Novodrevis. Firma vyrába samonosné drevené schodištia, obklady betónových schodíšť, ale j nášľapy na schody. Zaujímavým riešením sú schody kombinované s kovom a sklom, schody na kovovej konštrukcii, či rustikálne schody s postaršeným dizajnom. V každom prípade však hrá hlavnú úlohu práve drevo.

 

Revitalizujte staré schody

Do formy môžete dostať aj staré schody. Niektoré potrebujú nové nášľapy na schody. Iným pomôže dizajnová zmena dreveného zábradlia. Búrať nie je potrebné ani betónové schody. Riešením je drevený obklad schodištia, alebo kombinácia betónu s bielou omietkou na podstupnicovej časti a drevených nášľapov.

 

Drevené schody sú najkrajšie

Aj keď možná zvažuje hypermoderné riešenie pre svoje schody, tie drevené sú vždy najkrajšie. V kombinácii s nerezovými prvkami či sklom sa hodia aj pre hypermoderné stavby. Na starých chalupách zas často revitalizujeme staré schodištia. Prežraté červotočom ale už obvykle opraviť nejdú. Ušetrite prácu aj peniaze a investujte do krásnych nových drevených schodov. Rustikálne a staro môžu vypadať aj tie úplne nové.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.