Prečo na svojej záhrade potrebujete záhradný domček? A ako vybrať ten najlepší?

Záhradné domčeky majú univerzálne využitie a preto sú tak obľúbené u záhradkárov i chatárov. Nemusia nutne slúžiť len ako odkladací priestor pre náradie, môžete si z neho urobiť potrebné zázemie pre posedenie s priateľmi. Možností je veľa, ako si teda vybrať?

Prečo na svojej záhrade potrebujete záhradný domček? A ako vybrať ten najlepší?

Pri výbere sa zamyslite, či hľadáte niečo na uskladnenie náradia, alebo skôr pre seba a svoj odpočinok. Podľa toho tiež zvoľte veľkosť a materiál. Ak hľadáte len niečo na náradie, svoj účel splní plechová skládka. Jej zostavenie je jednoduché a nepotrebuje takmer žiadnu údržbu, nevýhodou je kumulácia tepla v lete, takže sa v ňom nedá dlho vydržať. Kosačka, koliesko a motyčka s rýľom v ňom však budú úplne spokojné a chránené pred dažďom i vetrom. Bez obáv môžete svojich pomocníkov nechať v skládke aj cez zimu, nič sa im nestane. Vyrábajú sa rôzne typy i veľkosti, vyberať by ste tak mali na základe vecí, ktoré chcete dovnútra umiestniť. Musí sa vojsť len malá kosačka a pár kúskov náradia, alebo chcete mať pri sebe aj gril, dve kolieska a záhradný traktor? Keď však chcete záhradný domček využívať skôr pre seba a sem tam niečo uskladniť, keď je potreba mať to po ruke, stavte na drevo. Viacúčelové záhradné domčeky majú často možnosť otvárať okná alebo využiť malú terasku a tak okrem náradia budú slúžiť aj ako zázemie pre vás a vašich priateľov, ktorí tu môžu aj prespať. Veľkosť by potom opäť mala zodpovedať našim požiadavkám, teda čo a ako veľké bude v domčeku uskladnené a koľko priestoru potrebujeme ponechať pre seba. Do úvahy musíme vziať aj celkovú veľkosť záhrady, aby náš domček nebol to jediné, čo sa do nej zmestí.

Ak máte všetko premyslené, viete kde a aký domček bude stáť, aký veľký a na čo ho budete používať, zostáva si len vybrať ten najlepší. Na www.vladeko.cz môžete vyberať presne podľa vašich predstáv z rôznych druhov dreva aj z rôznych rozmerov. Zložiť a zmontovať domček zvládne bez problémov každý kutil, montáž je jednoduchá a za chvíľu vám domček stojí na záhrade. Potom si ho už môžete užívať v lete aj v zime, jednoducho kedykoľvek budete chcieť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.