Kuchynská linka je srdcom moderných obytných priestorov

Kuchynská linka je srdcom moderných obytných priestorov

Kuchyňa hrala vždy dôležitú úlohu v našich obydliach. Dnes tomu nie je inak. Naviac však kuchynská linka udáva dizajnový štýl celému obytnému interiéru.

Moderné byty aj interiéry domov dnes majú spojenú kuchyňu, jedáleň, obývaciu izbu a niekedy dokonca aj predsieň do jedného veľkého celku. Je to obľúbený spôsob, ako vytvoriť čo najkontaktnejšiu formu bývania, kde sa ako rodina dohromady venuje spoločným činnostiam. K tým patrí aj varenie a stolovanie. Kuchynská linka tomuto priestoru dominuje a obvykle je prvým nábytkom, ktorý si vyberáme. Práve dizajnu kuchyne potom prispôsobujeme celkový štýl aj konkrétny nábytok v jedálni a v obývačke.

 

Kuchyňa – dokonalosť je vo funkčnosti

Dokonalý dizajn je samozrejmosťou. Zabúdať však nesmieme ani na funkčnosť. Práve kuchynská linka musí byť dokonale ergonomickou aj praktickou. V podstate by v nej mal mať každý centimeter priestoru svoju funkciu. Ideálne je pracovať s vstavanými spotrebičmi, ktoré zjednodušujú upratovanie a spoja sa s kuchynskou linkou do dokonalého celku.

 

Obľúbené tvary kuchynských liniek

Klasická lineárna kuchynská linka sa dnes využíva iba v skutočne malých interiéroch. Ideálna je kuchynská linka v tvare L, alebo dokonca linka v tvare U. Alternatívou k U tvaru je linka s kuchynským ostrovčekom.

Zatiaľ čo moderné kuchynské linky zaberajú stále viac podlahovej plochy, často sa naopak vzdávame skriniek nad linkou. Kto chce, volí maximum priestoru so skrinkami až po strop, ale hitom sú tiež rôzne otvorené police, ktoré sú síce náročnejšie na upratovanie, ale zas vypadajú veľmi efektne a nechávajú interiér dýchať.

 

Štýly od výmyslu sveta

Aký štýl kuchynských liniek letí? Nebojte sa žiadneho. Hitom je bežná klasika, ale aj hypermoderné kuchyne, ktorých design neruší ani kovanie. Avšak taktiež rustikálne kuchyne zostali obľúbenými a provensálsky štýl je veľkým hitom. Voľba štýlu je teda na vás. Nebojte sa ale kombinovať staré s novým. Nemusíte interiér so starými trámami „týrať“ rustikálnou kuchynskou linkou z dreva. Naopak. Minimalistická a hypermoderná bude lepšou voľbou. Kombinovať staré s novým je trendy. A práve kuchynská linka vie našu odvahu dokonalo odprezentovať.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.