Grilovanie na záhrade

Grilovanie na záhrade

Pre milovníkov socializácie v záhrade pri dobrom jedle je záhradný gril povinnou súčasťou záhrady. Na grile môžeme pripraviť výborné jedlo grilované na otvorenom ohni alebo na drevenom uhlí. Takto pripravené jedlo má inú chuť. Príprava jedla na grile v záhrade je rituál, pri ktorom sa stýkajú rodinní príslušníci aj priatelia. Je to spoločenská udalosť, kde sa v uvoľnenej atmosfére pripravuje jedlo. Kuchár nie je odstavený od spoločnosti, ako je tomu pri varení v kuchyni, ale môže sa stýkať s ostatnými počas prípravy jedla.

Ak máme záhradu dostatočne veľkú a často pripravujeme jedlo na grile, je to najlepšia voľba na stavbu betónového, kamenného alebo murovaného záhradného grilu. Môže byť postavený na okraji terasy alebo inde v blízkosti stola. Murované záhradné grily sú odolné voči rôznym poveternostným podmienkam. Môžeme si vybrať medzi malými grilmi, ktoré majú len krb, alebo väčšími, ktoré majú aj komín a poličku. Najväčšie grily môžu byť súčasťou záhradnej kuchyne. Mali by sme si vybrať gril, ktorý bude v súlade so záhradou, bude vhodne dopĺňať zeleň, záhradné slnečníky a záhradný stôl. Na vstavanom záhradnom grile môžeme grilovať na ohni alebo na drevenom uhlí. Čistenie je jednoduché. Pravidelne treba odstraňovať popol a vyčistite rošt.

Ďalšiu možnosť na grilovanie nám poskytuje prenosný gril. Je menší ako vstavaný záhradný gril a jeho hlavnou črtou je, že sa ľahko pohybuje a je pripravený na grilovanie veľmi rýchlo. Prenosné záhradné grily sú obdĺžnikové alebo kruhové. Zdroj tepla poskytuje horiace drevené uhlie. Niektoré modely majú veko, ktoré umožňuje uchovanie tepla a tým rýchlejšie grilovanie. Prenosné grily sú určené predovšetkým pre tých, ktorí nemajú dostatok priestoru na výstavbu záhradného grilu alebo príležitostne pripravujú jedlo na grile. Výhodou je, že si ho môžete vziať so sebou na piknik alebo na dovolenku a môžete ho využiť na balkóne.

S prichádzajúcim letom budeme čoraz viac tráviť čas na našich záhradách. Pri grilovaní sa môžete rozprávať so svojimi blízkymi, hrať spoločenské hry, a ak máte dostatočne veľký priestor na záhrade, môžete chutné mlsanie spojiť s pohybovou aktivitou. Stačia vám k tomu, napríklad inline korčule, sieť a tenisové rakety alebo kolobežka.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.