Malá detská izba? Vyriešte to štýlovo!

"Moja izbička je naozaj" pidi. "Ak vám táto veta znie, akoby ju práve predniesol váš potomok, bude táto téma vo vašej rodine určite horúcou témou. Nie vždy si môžeme vybrať, kde detskú izbu umiestnime, ale aj tie najmenšie "krcálky" možno zariadiť prehľadne, vkusne a štýlovo, bez toho aby sa v nich detí cítili nepríjemne alebo dokonca stiesnene. Pomôžu vám s tým naše tipy.

Malá detská izba? Vyriešte to štýlovo!

Keď nemáte miesta nazvyš

V byte s členením 2 + 1 sa len ťažko nájde samostatná miestnosť pre detskú izbu. A práve vtedy je potrebné celú záležitosť poňať trochu inak. Hrací kútik pre deti možno situovať kamkoľvek, jedinou podmienkou je, aby v ňom deti mali čo najviac priestoru pre nerušený spánok aj pre pokojné učenie a vypracovanie domácich úloh. Ak nemáte inú možnosť, môžete dieťaťu jeho osobný priestor vytvoriť napríklad v kúte jedálne, obývacej izby alebo spálne, hoci za cenu straty súkromia rodičov. Pomôcť vám v tom môžu napríklad multifunkčné detské postele, ktoré zaistia dostatok miesta pre všetky potrebné aktivity.

Vyvýšená posteľ alebo detská izba vo vreckovom balení

Šikovne navrhnutá detská vyvýšená posteľ môže dokonca nahradiť aj kompletne celú izbičku, aj keď v trochu menšom vydaní. Deti tu nájdu komfortné miesto pre spánok aj praktické zásuvky na hračky alebo dostatočne veľkú dosku pracovného stola pre školské prípravy i voľnočasové tvorenia. Chýbať im budú len úložné priestory na oblečenie, ale to ľahko vyrieši prikúpenie skrine alebo vyhradenej poličky v šatníku rodičov.

Poschodová posteľ s písacím stolom je pre stiesnené priestory ideálna

Nesnažte si uľahčovať momentálnu situáciu a odsúvať návrh detskej izby na neurčito. Až starší syn odíde na internát, až prehradíte svoju veľkú jedáleň sadrokartónom … Tiež sa spoznávate? Zabudnite na zdĺhavé stavebné úpravy a stavte namiesto toho na poschodovú posteľ s písacím stolom, ktorá dokáže potrebné zázemie pre detské potreby a záujmy vytvoriť hneď teraz! Nejde len o obyčajnú posteľ, ale o malý vlastný svet, oddelený od zvyšku bytu. Kúpiť ju môžete napríklad v e-shope Detsky-nabytok.eu.

Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a nájdite to najlepšie riešenie aj pre svoje ratolesti! Predchádzajúce riešenia sú dobrým príkladom toho, že aj z obmedzených možností môže vyrásť niečo krásne a praktického. I „pidi“ detská izba môže byť pre svojho malého obyvateľa veľkým prínosom. A nie je to otázka peňazí. Dnes je možné kúpiť aj lacný detský nábytok v dostatočnej kvalite, ktorý vášho potomka bez problémov odprevadí aj do stredoškolských lavíc.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.