Záhrada, ktorá zaujme v každom ročnom období

Záhrada, ktorá zaujme v každom ročnom období

Od letných grilovačiek, kina pod hviezdami až po romantické zimné večery pri ohni, existuje mnoho spôsobov, ako si záhradu alebo terasu naplno vychutnať počas celého roka. Ako si zariadiť terasu, ktorá bude atraktívna a funkčná nonstop?

Funkčná letná terasa

V letnom období sa terasa a celkovo záhrada stáva centrom našej pozornosti. Tu relaxujeme po náročných pracovných dňoch, vychutnávame si posedenie s rodinou a priateľmi pri grilovaných špecialitách alebo osviežujúcom ovocí a nápojoch. Vyťažte zo svojej terasy maximum! Zaobstarajte si exteriérovú kuchyňu alebo minimálne odolný pracovný ostrovček, na ktorom môžete pripravovať svoje obľúbené letné pokrmy na grile. Ak si na terasu zaobstaráte biele plátno a premietačku filmov, z vašej terasy sa stane súkromné letné kino.

Kým domáci šéfkuchár pripraví svoje špeciality, usaďte sa v pohodlných záhradných kreslách alebo rovno na záhradnej sedačke alebo pohovke. Obľúbeným doplnkom záhrady je aj hojdačka v akejkoľvek forme. Či ide o tzv. hollywoodsku hojdačku zavesenú na strešných trámoch terasy, alebo závesné hojdacie kreslá, všetky môžete na svojej krytej terase využívať celoročne. Pre dokonalú pohodu môžete na terasu pridať viacero odkladacích stolíkov, aby ste si vždy mali kam položiť nielen svoj obľúbený nápoj, ale aj novú kvetinu do zbierky.

Romantické zimné večery

Aj keď sa vonku ochladí, terasa môže byť stále príjemným miestom na trávenie zimných večerov.

Zasklenie terasy vám umožní vytvoriť uzavretý priestor, kde si môžete užívať pohodlie a teplo, zatiaľ čo stále môžete obdivovať zimné vonkajšie scenérie. Ohnisko na terase, nech je v akejkoľvek forme – kachle, stolové ohniská a pod., vám zabezpečí nielen teplo, ale aj romantickú atmosféru.

Fascinujúce kútiky v každom ročnom období

Záhradný nábytok a dekorácie môžu urobiť z vašej terasy a záhrady miesto, ktoré bude fascinujúce a jedinečné po celý rok. Okrem pohodlných kresiel a sedačiek môžete na terasu pridať aj jedálenský stôl a stoličky, kde sa budete môcť spoločne stravovať alebo hrať stolové hry s rodinou a priateľmi. Pre maximálny komfort si môžete zaobstarať aj ležadlá na opaľovanie alebo vonkajšie postele na popoludňajšie zdriemnutie.

Vodné prvky ako fontány alebo jazierka a rôzne druhy rastlín a kvetov premenia vašu záhradu na oázu pokoja a prilákajú do nej množstvo vtáctva a motýľov. Doplnky ako vonkajšie svietidlá, svetelné reťaze alebo lampióny môžu vytvoriť v záhrade príjemnú atmosféru aj v noci.

Inšpirovali sme vás? Vyberte si zo širokej ponuky sortimentu do záhrady na stránkach mojnabytok.sk a premeňte svoju terasu alebo nudný kútik v záhrade na miesto, ktoré vás deň čo deň nabije pozitívnou energiou.

Comments are closed.