4 dôvody prečo si interiér skrášliť kusovými kobercami

4 dôvody prečo si interiér skrášliť kusovými kobercami

Premýšľate, či svoju domácnosť zútulniť kusovými kobercami? Sme určite za. V článku sa dočítate 4 dôvody, prečo by ste svoju dlážku nemali nechať bez „prikrývky“.

Každý z nás chce mať svoj domov čo najútulnejší. A to najmä prvé vlastné bývanie, ktorého právoplatným majiteľom ste sa stali. Ak milujete pohodlie, domácu atmosféru a teplo, určite by u vás nesmú chýbať kusové koberce!

Okrem podčiarknutia štýlu a komfortu kusový koberec zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéri. Možno ste si mysleli, že v domácnosti alergikov nájdete len holú dlažbu alebo podlahu z masívneho dreva. Mýlite sa. Dnes sa totiž bytový textil vyrába z materiálov, ktoré sú pre alergikov vhodné a častokrát aj nápomocné.

Poďme sa podrobne pozrieť na výhody kobercov v domácnosti.

 

Koberec dodáva štýl

V bytoch sa väčšinou nachádzajú kachličky alebo drevené podlahy. Občas však holá dlážka môže pôsobiť trocha chladne a stroho. Tento problém vám pomôžu vyriešiť kusové koberce. Vďaka rôznym veľkostiam ich prispôsobíte takmer každému kútu.

Vybrať si môžete na základe farieb, ale aj štýlu, ktorý k vám perfektne zapadne. Ak sa rozhodnete pre výraznejší kúsok, koberec miestnosť perfektne rozžiari.

 

Kusové koberce umiestnite všade, kam potrebujete

Jednou z najobľúbenejších výhod koberca je pohodlie a teplo, ktoré prináša priestoru. Izby vďaka nim pôsobia jemnejšie a príjemnejšie.

Kusové koberce môžete používať pod konferenčným stolíkom, v kúpeľni, na záchode a všade inde, kde potrebujete.

Máte doma psíka?

Aj pre neho bude koberec príjemnejší, pretože sa mu nebude šmýkať.

 

Zdravší domov

Koberec podporuje zdravší priestor pre život a prácu.

Vedeli ste, že koberec v skutočnosti zlepšuje kvalitu ovzdušia znižovaním vzdušných alergénov?

Kusové koberce totiž pôsobia ako filter, zachytávajú nečistoty zo vzduchu, ktorý dýchate. Samozrejme nesmiete zabudnúť na pravidelnú a dostatočnú údržbu = vysávanie, tepovanie, vetranie.

 

Redukcia zvukov a hluku

Možno máte so svojou polovičkou inak nastavený ranný a nočný rituál. Alebo máte domáce zvieratko. Kusové koberce sú ideálne pomocníkom, ak doma potrebujete viac ticha. Koberce výborne tlmia zvuky a hluk.

Dnes máte na výber tisíce možností v podobe rozličných farieb, materiálov, veľkostí a štýlov kusových kobercov. Určite nájdete ten svoj obľúbený ľahko a jednoducho.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.