Urobte si kúpele priamo u vás doma

Urobte si kúpele priamo u vás doma

Všetci si radi doprajeme starostlivosť o naše telo a myseľ. To nám umožňujú napríklad kúpele. Vďaka nim sa môžeme cítiť svieži a môžu nás zbaviť stresu. Kúpele si však môžete spraviť aj doma. Stačí vám zadovážiť si saunu alebo vírivku.

 

Sauna  a jej výhody

Po saune sa budete cítiť uvoľnenejšie a teplo vám pomôže zbaviť sa bolesti svalov a zlepšiť celkové zdravie a pohodu. Ale ak sú vysoké teploty tradičnej sauny príliš náročné na to, aby ste ich zvládli, infračervená sauna vám môže ponúknuť výhody sauny bez extrémneho tepla.
Čo je to infračervená sauna?

Na rozdiel od tradičnej sauny infračervené sauny okolo vás neohrievajú vzduch. Namiesto toho používajú infračervené žiarovky (ktoré používajú elektromagnetické žiarenie) na priame zahriatie tela.

 

Prínosy pre zdravie pri použití vírivky

Termálne kúpanie je v mnohých kultúrach tradíciou už od rímskych čias. Mnoho ľudí však nevie, že dnešné vírivky poskytujú významné zdravotné výhody.


Stres spôsobuje svalové napätie, bolesti hlavy a únavu. Pravidelné používanie vírivky kombináciou vztlaku, tepla a masáže zmierňuje napätie a stres. Vztlak zmierňuje tlak v kĺboch ​​a svaloch, zatiaľ čo teplo zvyšuje prietok krvi do svalov a urýchľuje hojenie. Trysky s vírivkou navyše poskytujú terapeutickú masáž, stimulujú uvoľňovanie endorfínov, ktoré sú prirodzeným prostriedkom proti bolesti.
Pre ľudí s artritídou odporúča výskumná kampaň pre artritídu použitie vírivky ako vynikajúci spôsob, ako aplikovať teplo na artritické kĺby.

Vybrať si môžete zabudovanú vírivku, vonkajšiu vírivku, luxusnú akrylátovú vírivku a rôzne tvary vane napr. ovály, štvorce, zaoblené či vane s opierkami.

Nájdite si miestnosť v dome, ktorá sa pre vás stane miestom oddychu. Výhodou vírivky je, že ju nemusíte mať vo vnútri, ak pre ňu nemáte miesto, ale veľmi obľúbená je práve vonku.

V máčaní sa vo vírivke je niečo magické. Horúca, perlivá voda a trysky poskytujú malý únik a spôsob, ako sa uvoľniť metódou, ktorú je takmer nemožné replikovať. Ak sa však ponoríte do skutočného realizovania vášho sna mať vírivku, môže  to byť dosť zastrašujúce, pretože sú s tým spojené náklady na  nákup, inštaláciu, údržbu a účty za elektrinu. Napriek tomu, ak vám to rozpočet a priestor umožňujú, myslíme si, že by ste mohli naozaj zvážiť zadováženie tohto luxusného príslušenstva do vášho domu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.