9 Zaujímavých aj zábavných faktov o podlahách

9 Zaujímavých aj zábavných faktov o podlahách

Podlahová krytina je dôležitou súčasťou každej domácnosti. Jej výberu predchádza zvažovanie hneď niekoľkých faktorov, medzi ktoré bezpochyby patrí dizajn, cena, jednoduchosť údržby a životnosť. Aj podlahy v sebe ale ukrývajú mnoho zaujímavých faktov, o ktorých ste vôbec netušili. O aké fakty ide?

  1. Človek po sebe zanecháva približne 1,5 milióna kožných čiastočiek. A mnohé z nich končia práve na podlahe a v kobercoch.
  2. Koberce si vyžadujú pravidelnú údržbu. Nevysávaný koberec môže za rok získať pokojne aj kilogram nečistôt.
  3. Poznáte frázu “zamiesť pod koberec”? Fráza sa vzťahuje na tajomstvo alebo škandalóznu záležitosť, ktorá by nemala uzrieť svetlo sveta a tak je “zametená pod koberec”. Podľa historikov bola fráza prvýkrát použitá v roku 1963.
  4. Ak sa chcete zbaviť blata na koberci, stačí, že zašpinené miesto posypete soľou a necháte ju pôsobiť aspoň jednu hodinu.
  5. Aby ste odstránili vosk z koberca, položte na miesto papierové vrecko a prejdite po ňom horúcou žehličkou. Vosk sa na papier nalepí.
  6. Drevené podlahy sú skvelou investíciou pre majiteľov. Podľa štatistík sa totiž domy s drevenými podlahami predávajú rýchlejšie a za vyššiu cenu ako domy s inou podlahovou krytinou.
  7. Rohožka v skutočnosti plní dôležitú funkciu – zabraňuje tomu, aby sa do domu dostali mnohé nečistoty z ulice.
  8. Hoci mnoho ľudí nesprávne označuje vinylové podlahy a linoleum za synonymá, ide o úplne rozdielne typy podlahových krytín. Vinyl je vyrobený zo syntetických materiálov, zatiaľ čo linoleum je prírodná podlaha.
  9. Na popularite získavajú korkové podlahy. Korkové podlahy sú ekologické, udržateľné a dizajnové. Sú navyše zaujímavé vďaka korku, z ktorého sú vyrábané. Korok pochádza zo stromu, korkového dubu, ktorý rastie v južných častiach Európy. Dub korkový je známy tým, že jeho kôra po odstránení dorastá.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.