IFA 2023 otvorila svoje brány

IFA 2023 otvorila svoje brány

IFA je najväčší svetový veľtrh spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov s takmer storočnou históriou. Od založenia v roku 1924 je berlínska IFA neoddeliteľnou súčasťou technologickej transformácie a miestom, kde sa uvádzajú na trh nové prevratné technológie. Rok čo rok spája pod jednou strechou priemyselných priekopníkov a inovatívne produkty. Tento rok patrí jeden z hlavných stánkov technologickej spoločnosti Hisense, dizajnovej značke Gorenje a prémiovej škandinávskej značke ASKO. Prezident Hisense Group Holdings Co., Ltd. vystúpil na IFA Leaders Forum ako „keynote speaker“, teda ten, kto v úvodnom prejave 1.9.2023 dodal celej udalosti svojimi myšlienkami, víziami a skúsenosťami hlavný tón a smer.

Každý rok sa na začiatku septembra odohráva jedna z najdôležitejších udalostí vo svete spotrebnej elektroniky a domácich spotrebičov – IFA Berlin. Tento veľtrh, ktorého oficiálny názov znie „Internationale Funkausstellung,“ má bohatú históriu a je známy tým, že tu majú svetovú premiéru najnovšie technologické trendy a produkty.

Veľtrh pokrýva celú škálu oblastí vrátane spotrebnej elektroniky, domácich spotrebičov, inteligentných zariadení pre domácnosť, mobilných telefónov, televízorov, zvukových systémov a mnoho ďalšieho. Ak chcete vidieť aspoň náznaky toho, čo bude trendy na budúci rok, nemali by ste veľtrh, alebo aspoň jeho dozvuky v médiách, len tak prejsť.

V hale č. 23a sa tento rok o pozornosť hlási značka Hisense, ktorá tu na veľkorysej ploche rozčlenenej podľa životného štýlu a scenárov predstavuje tie najinovatívnejšie technológie a interaktivitu naprieč produktovými radmi. Nájdete tu inteligentné televízory vrátane vlajkovej prémiovej Mini-LED TV UX, laserovú projekčnú technológiu, herné riešenia a inteligentné domáce spotrebiče prepojené cez platformu ConnectLife do inteligentnej domácnosti 21. storočia. Časť prezentácie je venovaná displejom na komerčné využitie.

Samostatná téma potom predstavuje globálny sponzoring nadchádzajúceho ME vo futbale – Hisense sa stáva oficiálnym sponzorom UEFA EURO 2024.

V rovnakej hale ponúka to najzaujímavejšia aj značka Gorenje, ktorá tiež patrí do portfólia skupiny Hisense. Návštevníci sa tu môžu zoznámiť so šikovnými riešeniami pre jednoduchší život – malými aj veľkými domácimi spotrebičmi na varenie, chladenie, starostlivosť o bielizeň, ktoré idú tiež prepojiť do jedného celku s využitím rovnakej inteligentnej platformy ConnectLife. A s ktorými sa práca urobí ako mávnutím čarovného prútika sama – prezentácia sa nesie práve v duchu tejto novej komunikačnej platformy.

V hale číslo 23a sa môžete nechať vtiahnuť aj do sveta prémiovej škandinávskej značky ASKO s domácimi spotrebičmi s prvotriednym dizajnom a remeselným prevedením, špičkovými technológiami a udržateľnou filozofiou. Tieto spotrebiče ponúkajú ten najvyšší možný mysliteľný komfort a dokonalosť a pýšia sa najprestížnejšími cenami za dizajn.

 

 

V rámci veľtrhu prebiehajú tiež prezentácie kľúčových rečníkov a panelové diskusie s účasťou popredných osobností priemyslu a technologických expertov.

Tohtoročným kľúčovým rečníkom bol Fisher Yu, prezident Hisense Group Holdings Co., Ltd. s prezentáciou na tému: Budúcnosť techniky: riešenia riadené scenárom. Rozvoj technológií a ich aplikácie prinášajú podľa pána Yu aj zmeny v očakávaniach spotrebiteľov – tí požadujú inteligentnejšie a užívateľsky prívetivejšie výrobky. Odvetvie domácich spotrebičov na tento trend reagovalo: od vývoja jednotlivých, samostatne nazeraných produktov smerom k inteligentným užívateľsky centrickým riešeniam založeným na scenároch.

„Spoločnosť Hisense si tento prístup osvojila a aplikuje ho naprieč celým svojim portfóliom. Neustále inovuje a optimalizuje svoje výrobky a služby tak, aby zodpovedali potrebám zákazníka. Ten je pre Hisense stredobodom. Vo svojom holistickom obchodnom modeli využíva Hisense silu internetu, aby zákazníkom ponúkol služby založené na scenároch. Na obrazovku alebo displej spotrebiča pozerá ako na médium pre vytvorenie technického systému označovaného ako „obrazovka + operačný systém + platforma“, uviedol okrem iného Fisher Yu.

Fisher Yu pracuje v priemysle spotrebnej elektroniky viac ako 25 rokov. Pred funkciou prezidenta Hisense Group Holdings Co., Ltd., pán Yu zastával funkciu prezidenta Hisense Visual Technology. Vďaka vyspelým technologickým inováciám, silnej obchodnej stratégii a vizionárskym obchodným postrehom sa čo do počtu dodaných televízorov v roku 2022 stala značka Hisense jednotkou na čínskom trhu a číslom dve na celom svete.

Vďaka svojej technickej expertíze sa pán Yu významne podieľal na formovaní sektora displejov Hisense. Pod jeho vedením sa stal Hisense priekopníkom vo vývoji revolučných produktov, akým je platforma ULED X a 8K Laser TV. Mimoriadna je aj platforma Hisense ULED, ktorá znamená prielom v technológii LED TV – ponúka bezprecedentný jas a bezkonkurenčne realistický obraz.

Okrem toho pán Yu prispel ku globálnemu rozvoju platformy pre inteligentné televízory Hisense. Stál na čele vývoja špičkového operačného systému VIDAA a viedol integráciu viac ako 1 000 aplikácií a streamovacích kanálov do operačného systému Hisense TV s viac ako 33 miliónmi pripojených zariadení na celom svete.

Comments are closed.