Postele pre spánok ako v bavlnke – hitom sú čalúnené

Postele pre spánok ako v bavlnke – hitom sú čalúnené

Tretinu nášho života strávime spánkom. Spánok nás nabíja energiou. Teda mal by. Pokiaľ sa dobre nevyspíme, a nemusíme hneď trpieť insomniou, teda chorobnou nespavosťou, sme bez energie, trápia nás bolesti hlavy, chrbtice, môžeme mať psychické problémy. Pozrite sa na zúbky svojej posteli. Nie je práve ona príčinou vašich problémov so spánkom?

 

Až tretina z nás má problémy so spánkom

Príčin nespavosti je hodne, avšak odborníci na ergonómiu tvrdia, že často si za to môžeme nevhodnou voľbou postele, nesprávnym matracom, ale aj špatne zariadenou spálňou. Tú často zbytočne preplňujeme nábytkom. Máme tendencie do nej vtesnať šatník častokrát nielen pre seba a partnera, ale umiestniť sem aj zimníky a sezónne oblečenie pre celú rodinu. Do toho sem niekedy umiestňujeme aj pracovný kút pre home office, čo je úplne nevhodné. Spálňa musí mať vzdušnosť. Obvykle patrí medzi najmenšie miestnosti v byte a aby sa nám v nej dobre spalo, musíme si zanechať priestor aj na kyslík, nie ho celý zaplniť nábytkom.

Naopak, na čom by sme šetriť nemali, je veľkosť postele. Často na úkor iného nábytku posteľ zmenšujeme. Tzv. manželská posteľ o šírke 120 cm však vhodná určite nie je. Ani 140cm nie je ideálna. Najvhodnejšími manželskými posteľami sú tie so šírkou 160 cm, prípadne širšie.

 

Postele, ktoré letia

Ak dodržíme pravidlo, že v spálni je menej vlastne viac, je vhodné položiť dôraz na posteľ. Hitom sú čalúnené postele. Hodia sa nielen pre opretie k stene, ale vypadajú nádherne aj umiestnené do priestoru. Vďaka vysokému čelu sa v posteli posadíte a opriete aj keď bude posteľ uprostred miestnosti. Taktiež nebudete bojovať s neustále padajúcimi vankúšmi.

Moderné čalúnené postele pôsobia vzdušne, pretože sú postavené na drevených nohách. Veľmi vyhľadávané sú čalúnené postele s integrovaným úložným priestorom. Ten rieši, kam s prikrývkami a dekami, ale súčasne sa vďaka nemu zjednoduší upratovanie. Pod posteľou sa totiž nebude hromadiť prach a neporiadok.

 

Ďalšie trendy postele z Daza.sk

Moderné celočalúnené postele, aj ďalšie kvalitné postele, kúpite v DAZA. Firma má na Slovensku štyri predajne (v Ružomberku, Námestove, Dolnom Kubíne a v Žiline), ale nábytok si máte možnosť kúpiť v e-shope DAZA.sk odkiaľkoľvek na Slovensku. V sortimente okrem čalúnených postelí nájdete aj drevené postele z masívu, štýlové kovové postele, kombinované postele drevo-kov a samozrejme kompletné príslušenstvo k posteliam, teda matrace, rošty, nočné stolíky a ďalší nábytok do spálne. DAZA ponúka aj ďalší nábytok.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.