Prečo by ste mali zvážiť kotol na biomasu?

Prečo by ste mali zvážiť kotol na biomasu?

S neustálym rastom cien ropy a fosílnych palív mnohí ľudia začali hľadať alternatívne spôsoby vykurovania svojich domovov a podnikov. Jednou z možností, ktorá si získava na popularite, je investícia do kotlov na biomasu. Ako pri každom vykurovacom systéme, aj kotly na biomasu majú množstvo kladov a záporov.

Biomasa je palivo vyrobené z organických materiálov, ako je drevo, rastliny alebo rastlinné materiály. Spaľovanie biomasy uvoľňuje teplo, ktoré možno využiť na vykurovanie domácností a výrobu elektriny.

Výhody, ktorými táto efektívna možnosť vykurovania disponuje, stoja za zváženie.

 

  1. Ekologické riešenie

Táto uhlíkovo neutrálna forma energie pomáha domácnostiam znížiť produkciu oxidu uhličitého o 9,5 tony ročne. Energia je produkovaná z obnoviteľného organického odpadu, preto túto alternatívu začína zvažovať čoraz viac ľudí.

 

  1. Ceny palív sú stabilné

Ceny tradičných palív ako ropa a plyn neustále rastú a neočakáva sa, že by sa táto tendencia v budúcnosti zmenila. Biomasa sa vyrába z miestnych zdrojov, takže nemá náklady na dopravu. Zároveň jej nezávislosť od medzinárodných trhov, zabezpečuje relatívnu stabilnosť cenovej ponuky.

 

  1. Vysoká účinnosť

Moderné systémy sú vysoko efektívne a ponúkajú účinnosť spaľovania porovnateľné s najlepšími kotlami na fosílne palivá. Navyše kvalitné drevené brikety, prípadne pelety a1 alebo ekohrášok vám zaručia výhrevnosť a dlhú dobu horenia.

 

  1. Finančné výhody

Počiatočné investície do kotla na biomasu sa môžu zdať vyššie. Netreba však zabúdať na možnosť využitia finančných dotácií poskytovaných štátom vďaka projektu „Zelená domácnostiam“. Prvotné a prevádzkové náklady sa vám týmto spôsobom znížia a po čase uvidíte úspornosť aj pri cenách biomasy, ktoré sú podstatne nižšie.

 

  1. Automatizácia

Niektoré systémy kotlov na biomasu môžu byť plne automatizované a nevyžadujú prakticky žiadny zásah používateľa. Automatické zapaľovanie, termostatické ovládanie a integrovaný zásobník, ktorý dopĺňa palivo automaticky, vám poskytnú komfortnú obsluhu.

Ak ste doposiaľ neuvažovali nad alternatívou, ktorú predstavuje kotol na biomasu, zvážte tento aspekt. Je výhodných po mnohých stránkach a zabezpečí Vašej domácnosti efektívne kúrenie počas celého roku.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.