Aké typy PUR panelov poznáme?

Aké typy PUR panelov poznáme?

PUR panely alebo termoizolačné panely s jadrom z polyuretánovej peny a obojstranným obalom z nehrdzavejúcej oceli sa dnes tešia mimoriadnej obľube. Sú právom nazývané inovačným objavom 21. storočia. Tento hit v zatepľovaní je možné použiť všade tam, kde je potrebné zatepľovať rýchlo, jednoducho a kvalitne. Výborné termoizolačné vlastnosti PUR panelov sú využívané hlavne v priemyselnej výstavbe, logistických centrách, či výrobných halách.

 

Strešné PUR panely

Tieto panely, ako už názov napovedá, sa používajú na zateplenie striech montážnych hál, skladov a podobne. Môžu sa použiť na plochú strechu alebo na šikmú, so sklonom max 35 stupňov. Strešné PUR panely musia najviac odolávať poveternostným vplyvom, slnečnému žiareniu či snehovým nádielkám. PUR panely, ktoré sa používajú na strechy preto musia mať odolné kovové opláštenie a vysokú nosnosť, zároveň musia byť dobre ukotvené, aby nedochádzalo k ich tepelnému zmršteniu. Spoje sa pri strešných PUR paneloch používajú viditeľné, nakoľko sa tieto spoje prekrývajú a tým dochádza k ochrane spoja a aj k ochrane samotných PUR panelov.

 

Stenové PUR panely

Stenové PUR panely sa používajú najčastejšie, či už pri zateplení fasád budov, alebo pri tvorbe vnútorných priečok montovaných hál. Tieto panely ponúkajú najväčšiu variabilitu, či už v hrúbke PUR panela, v rozmeroch panelov, či profilovaní plášťa panela. Hrúbky stenových PUR panelov sú najčastejšie v rozmedzí 40-120mm. Tento sendvičový panel môže mať plášť hladký, mikrorebrovaný, či rebrovaný a spoje medzi panelmi môžu byť buď neviditeľné, alebo prekryté.

 

Chladiarenské PUR panely

Sú to PUR panely s vynikajúcimi termoizolačnými vlastnosťami. Sú navrhnuté tak, aby dlhodobo zniesli vysoké výkony tepelnej izolácie, mechanickú pevnosť a ešte aby aj dobre vyzerali. Chladiarenské PUR panely sa tiež vyznačujú výbornými hygienickým vlastnosťami, vďaka ktorým je možné ich použitie v chladiarňach, mraziarňach a všeobecne v potravinárskom priemysle. Aby sa zabránilo usadeninám v spojoch panelov, používajú sa viditeľné, prekryté spoje.

 

Agro PUR panely

Strešné PUR panely, špeciálne určené pre použitie v poľnohospodárstve a potravinárstve majú iný typ opláštenia ako bežné strešné panely. Exponovanú stranu majú tieto agro PUR panely z trapézového vlnitého plechu, spodnú časť panelu zas tvorí sklolaminát. Sú ľahké a jednoducho sa montujú a sklolaminát je ideálnym povrchom v podmienkach, kde sa vyžaduje vyšší hygienický štandard.

 

Doplnkové panely z iných materiálov

Pri stavbe priemyslených budov, montovaných hál či výrobní nájdu svoje uplatnenie aj sendvičové panely s jadrom z iných materiálov ako z polyuretánu. Tým vieme dosiahnuť výborné izolačné vlastnosti, nakoľko sa jednotlivé prednosti rôznych materiálov dajú variabilne kombinovať.

 

Protipožiarne panely z minerálnej vlny

Tieto protipožiarne panely z minerálnej vlny používajú dvojité kovové obloženie, ktoré môže byť buď výrazne rebrované, alebo mikrorebrované. Jadro z minerálnej vlny zabezpečuje týmto panelom vynikajúce protipožiarne vlastnosti v rôznych kategóriách podľa hrúbky panelu. Štandardne sa panel dodáva v hrúbkach od 60 do 150 milimetrov a v rôznych farebných prevedeniach.

 

Svetlíky z polykarbonátu

Polykarbonát je materiál vhodný na presvetlovacie panely, ktoré možno použiť na stenách budov alebo na svetlíky, ktoré je možné zakomponovať do strešných PUR panelov. Keď potrebujete zabezpečiť dostatok denného svetla a zároveň zabezpečiť vysokú odolnosť materiálu, sú svetlíky z polykarbonátu tou správnou voľbou. Vhodnou variantou sú presvetlovacie panely z polykarbonátu, ktoré majú vynikajúce termoizolačné vlastnosti a pritom prepúšťajú do budovy dostatočné množstvo svetla.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.