Montáž nábytku nie je vždy hračka

Ak ste už niekedy montovali nábytok, viete, že je to málokedy také ľahké ako v našich predstavách. Záleží od toho, či nábytok montujeme sami, či na to máme pomocníka, či je k dispozícii zrozumiteľný návod aj koľko je jednotlivých častí.

Montáž nábytku nie je vždy hračka

Samozrejme, vždy je ľahšie, keď sa do montáže pustíme minimálne vo dvojici, ale niekedy sme naozaj odkázaní sami na seba. A vtedy je najspoľahlivejšou cestou vyhľadať na montáž nábytku skutočných odborníkov.

Ak ste aj dostatočne zruční na to, aby ste si nábytok zmontovali sami, stáva sa, že návod nie je ani zďaleka tak prehľadný, ako by ste očakávali. Napríklad sú síce jednotlivé diely označené na papieri, ale v skutočnosti máte pred sebou len dosky rôznych rozmerov, ktoré nemáte k čomu prirovnať. Z množstva šípok a čísel ste zmätení. Alebo vám chýba predstavivosť na to, aby ste vedeli správne zvoliť postupnosť krokov. A nakoniec, aj keď všetko spravíte podľa inštrukcií, sa stolík stále kýve a dvierka na skrini nepriliehajú.

 

Pár rád, ktorých by ste sa mali držať

* Postupujte podľa návodu. Ak si s ním neviete poradiť, kontaktujte výrobcu alebo dodávateľa.

* Nábytok vždy montujte na mäkkej podložke, napríklad na starom koberci. Vyhnete sa tak škrabancom a ďalším poškodeniam, ktoré môže spôsobiť tvrdá podlaha.

* Šrauby doťahujte len na doraz, nie plnou silou.

* Drevené kolíky nelepte. Čo ak budete potrebovať nábytok znovu rozobrať?

* Ak si nie ste istí, zavolajte odborníkov. Ešte predtým ako nábytok nenávratne poškodíte a stratíte nárok na záruku.

 

Prečo je lepšia montáž od profesionálov

Ak naozaj nejde o jednoduchú poličku alebo detský stolík na hranie, odporúčame prenechať montáž odborníkom, ktorí presne vedia čo robia. Kvalitná montáž nábytku vám zaručí jeho stabilitu, stopercentnú funkčnosť a zabráni jeho poškodeniu. Oplatí sa investovať do služby, ktorá vám ušetrí kopec času, nervov, aj rozhádaných vzťahov. Vedeli ste, že okrem spoločnej dovolenky je montáž nábytku jednou z overených skúšok ako partnerský vzťah zvládne krízovú situáciu? Oplatí sa to riskovať kvôli novej skrini do spálne?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.