Ako si ochrániť chatu pred zlodejmi?

Väčšina ľudí si kupuje chaty, aby unikli z rušného mesta a našli miesto na príjemný oddych a zrelaxovanie. O to viac vás zarazí, keď sa dozviete, že vaša chata bola vykradnutá.

Ako si ochrániť chatu pred zlodejmi?

Aj keby zlodeji odišli len so starými elektronickými spotrebičmi, stále vám zostanú škody z vlúpania, či už rozbité okno alebo vypáčené dvere. Horší je ešte pocit, či vás neprídu vykradnúť znova. Preto je potrebné spraviť niektoré bezpečnostné opatrenia.

Chata je lákadlom pre zlodejov najmä z toho dôvodu, že cez väčšinu dní v roku je prázdna. Vo vnútri chaty by ste nemali nechávať drahé spotrebiče a elektroniku ako počítače, tablety, či televízory. Najväčšou chybou je, ak ich zlodej môže vidieť hneď z okna alebo z dverí. Chata by mala pôsobiť pre zlodeja, čo najmenej vábne. Ak sa vám nechce túto elektroniku zakaždým presúvať domov, zamknite ju do pivnice alebo jednej miestnosti, ktorá bude obzvlášť dobre zabezpečená. Aj drahý alkohol a kvalitné vína sú pre zlodejov značným lákadlom.

Aby sa znížila pravdepodobnosť okradnutia, majitelia rekreačných nehnuteľností musia začať premýšľať o rôznych spôsoboch, ako môžu spraviť svoje chaty menej atraktívne pre zlodejov.

 

Zamknite všetko

Vo vnútri chaty sa uistite, že drahé elektronické predmety, ako sú počítače, tablety, ploché obrazovky a stereo systémy, nie sú ľahko zaznamenané cez okno. A vždy, keď opustíte majetok, zamknite všetky dvere.

Znie to celkom jasne, ale ste si skutočne istí, že sú zamknuté okná aj na druhom poschodí? Akékoľvek otvorené dvere alebo okná sú pokušenia pre zlodejov – dokonca aj tie, ktoré vyzerajú, že sú neprístupné. Určite nie je na škodu, keď je vaša chata vybavená alarmom, ktorý dá vám i okoliu vedieť, že je vo vašej nehnuteľností nevítaný hosť.

 

Zainvestujte do bezpečnostných systémov

Ak sa vám už stalo, že vám chatu vykradli, neváhajte a chráňte si svoj majetok. Nájdite vhodné bezpečnostné zariadenie, ktoré neumožní, aby sa to stalo opäť. Nedajte zlodejom žiadnu šancu. Certifikovaní technici vám radi poradia, ktorý bezpečnostný systém bude najvhodnejší pre vašu nehnuteľnosť.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.