Betonové podlahy jsou trendem současnosti

Betonové podlahy jsou trendem současnosti

V dřívějších dobách byla betonová podlaha v interiéru něčím, co ostatním připadalo zvláštní. Nemluvě o tom, že si na ni troufnul jen ten nejodvážnější. V současnosti se však betonové podlahy stávají stále více populárními. Oproti minulosti totiž už nejde jen o šedý kus něčeho, co příliš nezaujalo. Možností je mnohem více.

 

Betonové podlahy jsou velmi oblíbené

Současné betonové stěny či podlahy nejsou jen šedou masou nevzhledného betonu, ba naopak. Trendy se stále posunují kupředu, proto není nic neobvyklého, když narazíme na interiér, kde bude beton i se vzorem či nějak zabarven. Kromě podlah jej můžeme najít i na stěnách, za kuchyňskou linkou, ale i na schodech. Za vše může takzvaný pohledový beton, který nemusí být jen a pouze z čistého betonu.

Ti, co si netroufnou na klasický beton, volí zejména betonové stěrky. Betonové stěrky mohou mít všechny kladné vlastnosti klasického betonu, avšak díky příměsi polymerů jsou více elastické. Tyto stěrky lze nanášet jak na podlahy, tak i na stěny a na všechny hladké povrchy. Velkou výhodou je i zcela originální vzhled, kdy je každý kus podlahy či stěny originál.

 

Beton najdeme i v koupelně či kuchyni

Kvalitní stěrky lze použít i do prostorů, u nichž byste to nečekali. Kromě klasických podlah lze použít betonovou stěrku také v koupelnách, kuchyních, za kuchyňskými linkami, ale třeba i ve sprchovém koutu. Betonová stěrka, ale také klasický beton (pokud má speciální povrchovou úpravu) mohou být voděodolné, díky čemuž je lze využívat i v prostorech, kde je vysoká vlhkost.

 

Opravdový beton není problém

Jestliže toužíte po podlaze z opravdového a nefalšovaného betonu, můžete si vybrat kvalitní designovou betonovou podlahu. Taková podlaha vás jistě zaujme svojí dlouhou životností, pevností a odolností proti poškození. Navíc i klasická betonová podlaha může mít hned několik druhů povrchových úprav.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.