Průmyslové haly. Výhody použití ve výrobní společnosti

Průmyslové haly. Výhody použití ve výrobní společnosti

Ocelové konstrukce jsou perfektní jako výrobní haly. Jsou relativně levné, nabízejí skvělou funkčnost a snadno se přizpůsobují specifikům činnosti společnosti.

Zemědělství a zpracovatelský průmysl, těžký a chemický průmysl, plastová výroba, to jsou jen některá odvětví, která využívají výrobní haly oceli. Jsou skvělou alternativou tradičních železobetonových konstrukcí. V mnoha ohledech se od nich zlepšují a často jsou pro investora vynikající volbou. V tomto článku se budeme zabývat jejich nejdůležitějšími výhodami a nevýhodami oproti cihlovým halám.

Dvěma nejoblíbenějšími volbami mezi lidmi, kteří hledají trvalé řešení pro nové skladové, průmyslové nebo výrobní prostory, jsou haly z oceli a cihel. Oba typy budov jsou trvanlivé a odolné, ale ocelové konstrukce mají několik důležitých výhod. Jedná se především o ekonomickou variantu kdy umístění ocelové haly je mnohem levnější než zednické práce, zejména pokud se používají prefabrikované jednotky. Projekt ocelové haly je také mnohem kratší – může být uzavřen za dva měsíce. Ocelové haly z prefabrikované oceli válcované za studena jsou modulární řešení, které se velmi snadno montuje a co je důležité z hlediska dalšího vývoje, které lze později modifikovat.

 

Ocelové haly – snadná a rychlá stavba

Začneme s klíčovým aspektem při plánování nových investic a to s  financemi. Výrobní hala na ocelové konstrukci je mnohem levnější než železobetonová. Náklady na její realizaci závisí na mnoha faktorech – kubatuře, typu stavby, specifičnosti oblasti a rychlosti práce. Nízká cena je výsledkem mnoha faktorů. Především je určena použitím levnějších materiálů a skutečností, že jsou postaveny z prefabrikovaných prvků. Zjednodušuje a urychluje výstavbu, což přispívá ke snižování nákladů spojených s poplatkem dodavatele a pronájmem zařízení.

Další výhodou ocelových hal je schopnost rychle provádět práce spojené s jejich stavbou. Dobrý dodavatel je dokáže do několika měsíců dokončit, což ocení zejména investoři, kteří závod převedou, hledají řešení, která zabrání dlouhým přestávkám v provozu a udržují likviditu. Není bezvýznamné, že prefabrikovaná stavební technologie může být použita v obtížném terénu a na relativně malých pozemcích.

 

Výrobní haly – design a konstrukce

Klíčovou fází výstavby ocelových hal je realizace projektu. V případě výrobních zařízení je to obzvláště důležité, protože jejich konstrukce, velikost a technologie používané pro jejich montáž musí být přizpůsobeny specifičnosti strojů, které budou v nich použity, a jejich zamýšlenému použití. pevné ocelové konstrukce jsou pak opláštěny plachtou, která má pevné složení a je odolná proti povětrnostním podmínkám.

Pro úspěšnou investici je nejdůležitější volba dodavatele. Společnost, která má navrhovat a stavět výrobní halu, by měla prokázat technologické znalosti a zkušenosti, mít moderní vybavení a používat vhodné materiály. Jejich výběr ovlivňuje nejen sílu a funkčnost haly, ale i její vizuální hodnoty, komfort zaměstnanců a provozní náklady.

Montáž okenních rámů, bran a střešních světlíků. Při budování komplexního objektu je nemožné tyto prvky vynechat. Díky dlouholeté spolupráci s profesionálními výrobci a zkušenostmi montérů nabízí jednotlivé společnosti prvky nejvyšší kvality, které se již osvědčily na stovkách hal po celé ČR.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.