Chystáte sa rekonštruovať kúpeľňu? Na toto určite myslite!

Chystáte sa rekonštruovať kúpeľňu? Na toto určite myslite!

Ak ste si aj vy povedali, že vašu kúpeľňu je potrebné oživiť a zrekonštruovať, ste tu správne! Prinášame vám totiž tipy a odporúčania, na čo všetko by ste nemali zabudnúť. Vždy sa však riaďte aj vlastným srdcom a teda tým, čo sa vám v rámci kúpeľne páči a čo, naopak, nie. Zariaďovať sa vám tak bude určite jednoduchšie.

Na internete nájdete spektrum tipov, na čo by ste mali pri rekonštrukcii kúpeľne myslieť, no vo väčšine prípadov sú aj tak zbytočne prehnané. Nepotrebujete dlhý zoznam na to, aby ste zistili, ako zariadená kúpeľňa sa vám páči. Preto vám prinášame tipy na tie najviac praktické veci, ktoré sa vám určite zídu. Napríklad, dôležitá je sanita, ale aj váš vlastný plán a predstava. To znamená, že ešte pred samotnou rekonštrukciou by ste si mali spraviť zoznam vecí, ktoré chcete vo vašej kúpeľni mať. Neváhajte to zveriť do rúk odborníkov. Vy im len poviete vašu predstavu a oni sa postarajú o všetko ostatné. Na čo by ste teda mali myslieť pri rekonštrukcii kúpeľne?

 

Obklady sú základom

Či už je vaša kúpeľňa veľká alebo menších rozmerov, na tom vôbec nezáleží. Z každej takejto miestnosti totiž viete vytvoriť kúpeľňu, ktorá bude estetická, útulná a zároveň už na pohľad veľmi príjemná. Skvelým riešením sú preto obklady do kúpeľne, ktoré by mali byť ideálne vo svetlejších farbách. Je totiž dokázané, že práve takýto odtieň farieb dokáže opticky rozšíriť priestor a zároveň ho aj zosvetliť. Niektorí ľudia však preferujú tmavšie farby. Na tom nie je nič zlé, pretože práve tie sú zase viac elegantné. Využiť môžete aj kúpeľňové štúdio, kde vám navrhnú všetky farby digitálne a vy si ich môžete ešte pred samotnou rekonštrukciou meniť.

 

Skrinky dajte na stenu

Pokiaľ vám to priestor umožňuje, ideálnym riešením je, ak zavesíte jednotlivé skrinky na stenu. Uvoľní sa vám tak priestor na zemi, pričom tam budete môcť aj pohodlne vytierať a nebude tam vďaka tomu žiadny prach. V tomto prípade platí, že menej je viac. Preto do kúpeľne nedávajte príliš veľa skriniek. Dajte si tam len zopár, predsa len v tejto miestnosti by ste mali mať len nevyhnutné produkty a určite by to nemalo byť zbytočne preplnené. Skvelým estetickým prvkom je aj mach, ktorý je vo forme obrazu a v kúpeľni tak dokáže vytvoriť skutočne krásnu atmosféru.

 

Povolenia na rekonštrukciu

V prípade, že sa chystá rekonštrukcia kúpeľne v paneláku, mali by ste sa informovať o jednotlivých povoleniach, ktoré vám bude treba. Minimálne je potrebné informovať svojich susedov o tom, v akom čase a dňoch sa u vás bude rekonštruovať. Ideálne, ak vyvesíte niekde na viditeľné miesto oznam o rekonštrukcii.

Veríme, že sme vás inšpirovali a svoju kúpeľňu zariadite podľa vlastných predstáv.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.